Отборите на Левски и Ботев не успяха да решат спора помежду си на старта на първенството. Двата тима завършиха 1:1 в мач от първия кръг на А група, който се игра на базата на пловдивчани в Коматево.

Попаденията в срещата реализираха двама дебютанти за своите тимове. Георги Костадинов откри за Левски в 11-ата минута, а Даниел Генов изравни за 1:1 в 69-ата. Домакините пропуснаха и дузпа, като неточен от бялата точка бе Мариян Огнянов.

Съставът на Ботев бе далеч по-активният и създаде много повече положения от своя съперник. Като цяло срещата направи впечатление с добър и комбинативен футбол, с прилично темпо, въпреки горещото време.

Противно на логиката, въпреки че Ботев Пд наложи натиск още в началните минути, Левски откри резултата, при това в първото си опасно положение. Мариян Огнянов и Николас Варела пропуснаха две възможности в първите минути, за което си „платиха“ с попадение.

След само 11 минути игра за Левски, новото попълнение на тима Георги Костадинов записа първото си попадение с екипа на сините. След центриране от фаул на Борислав Цонев и колективна грешка в отбраната на „жълто-черните“, 24-годишният атакуващ играч засече с глава за 1:0.

Дори и след гола, Ботев Пд бе по-активният тим, видимо изпълнен с идеята да спечели мача. Домакините играеха по-често с топката през първото полувреме, опитваха пробиви, както и няколко далечни удара.

Милен Гамаков стреля от дистанция на два пъти, но неточно. Лъчезар Балтанов в края на полувремето също бе близо до попадението, но без успех, въпреки добрия удар от дъгата на наказателното поле.

След почивката Ботев продължи да атакува вратата на своя съперник. Пет минути след подновяването на играта Варела имаше чудесна възможност, но ударът му бе неточен.

За сметка на това, в 59-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. След изпълнение на фаул, топката се спря в ръката на Боби Цонев, а главният рефер незабавно посочи бялата точка. Ударът на Мариян Огнянов обаче бе неточен, в страни от вратата на Левски.

Атаките на Ботев не спряха дотук, независимо от накъсаната от смени игра. Така се стигна до 69-ата минута, когато дебютантът за домакините Даниел Генов пое топката на гърди в наказателното поле след чудесен пас на Лъчезар Балтанов и с точен удар стреля за 1:1.

Малко след това главният рефер влезе в полезрението. Николай Йорданов не видя как Лазар Марин удари с ръка Борислав Цонев в лицето.

В края на срещата Левски започна да опитва по-често да поглежда към вратата на своя съперник, но трудно достигаше до наказателното поле на домакините. В крайна сметка двата тима се оттеглиха след последния съдийски сигнал при равенство 1:1.

Ботев: Михаил Иванов, Йордан Христов, Филип Филипов (Лазар Марин), Пламен Николов, Даниел Златков, Лъчезар Балтанов, Мариян Огнянов, Милен Гамаков, Божидар Васев (Даниел Генов), Николас Варела, Александър Колев (Димитър Алексиев)

Левски: Деян Йоргачевич, Деян Иванов, Аймен Белаид (Мики Орачев), Георги Костадинов (Владислав Мисяк), Максимилиан Карнер, Борислав Цонев, Александър Александров, Роман Прохазка, Божидар Краев, Джереми де Ноойер, Денис Махмудов (Радослав Цонев)