Българският шампион Лудогорец допусна второ поредно поражение в турнира Марбея Къп, като отстъпи с 0:1 от румънския Оцелул. По този начин българите ще имат мач срещу полския Лех Познан, в който ще се опитат да не завършат на последно място в надпреварата. Орлите имаха няколко изгодни положения за гол през първото полувреме, но пропуснаха, но в неговия край реферът отсъди спорна дузпа за тима от северната ни съседка и изгони Йордан Минев, а по-рано при подобна ситуация срещу Димо Бакалов испанецът си замълча.

Собственикът на разградчани Кирил Домусчиев изгледа целия мач, като компания му правеше президентът на Атлетико Паранензе Марио Келсо Петралиа.

Треньорът Ивайло Петев направи няколко промени в състава си спрямо единадесеторката, която започна при тежката загуба от Атлетико Паранензе. Иван Чворович замести Владислав Стоянов на вратата, докато Димо Бакалов зае мястото на Неманя Милисавлиевич. Българският шампион този път игра без чист централен нападател, като Себастиян Ернандес стартира вместо Роман Безяк.

Първата част предложи доста равностойна игра, като Лудогорец имаше по-чистите положения. Още в 9-ата минута Димо Бакалов елегантно се измъкна от бранител по левия фланг, нахлу в наказателното поле, но предпочете да стреля по диагонала, вместо да подаде към Иван Стоянов. В крайна сметка топката спря от външната страна на мрежата.

източник: Gong.bg, Веско Вълчев

Румънците имаха шанс на свой ред да сътворят нещо интересно, когато в 18-ата Дяков сбърка пред наказателното си поле, но Гулдан се намеси добре при последвалото центриране.

Минути по-късно добра комбинация остави Станислав Генчев непокрит пред дъгата, но ударът на халфа прелетя високо над гредата. Оцелул отвърна със силен удар на Щромайер от дистанция, който прелетя на половин метър покрай лявата греда на Чворович.

След него българският шампион направи най-добрите си минути, но на два пъти пропусна от изгодни ситуации. В 29-ата Жуниор Кайсара се включи отлично в атака и след двойно подаване с Иван Стоянов върна топката малко пред дузпата, където Ернандес стреля без подготовка малко над гредата.

В 32-ата играчите на Петев направиха най-добрата си атака. Серия от бързи пасове по тревата изведе Димо Бакалов на добра позиция за стрелба на границата на наказателното поле, но Бранец с впечатляваща намеса изби топката, която летеше към долния ляв ъгъл.

В края на полувремето обаче Оцелул откри резултата от доста спорна дузпа. В 43-ата минута Астафай получи чудесно извеждащо подаване и бе на път да се откъсне сам срещу Чворович, когато Йордан Минев се хвърли на шпагат и му изби топката. След това обаче бранителят препъна румънеца и това бе достатъчно за рефера, за да го изгони с втори жълт картон и да посочи бялата точка. Оттам Йорга не сбърка с нисък удар в десния ъгъл.

След почивката треньорът на Оцелул Петре Григораш пусна изцяло различен състав, което предостави инициативата на българите в големи периоди от второто полувреме. Разградчани отново играха в пълен състав, като Витиня замести изгонения Минев, а в течение на мача ви игра се появиха доста от резервите на Петев.

В 59-ата тъкмо португалецът проби в наказателното поле и почти от аутлинията опита да върне към Милисавлиевич, но новото попълнение не внимаваше и атаката пропадна. Контраатаките на Оцелул обаче не бяха никак безопасни и при една от тях Ванчеа почти се измъкна сам срещу Чворович, но Моци със самоотвержен шпагат му отне кълбото малко пред наказателното поле. Почти веднага Роман Безяк получи шанс да се разпише с глава, но не намери целта.

Към края на мача Койок получи непокрит в наказателното поле на Лудогорец и стреля мощно по диагонала. Чворович закачи топката, която се разходи пред голлинията, а Параскив някак не успя да я добави във вратата.

В 82-ата българите стигнаха до гол, но той бе отменен заради засада. Милисавлиевич опита да овладее центриране в пеналта, но само закачи кълбото и по този начин остави Безяк в засада. След това асистенцията на нападателя към Теро Мантула стана безпредметна.

Оцелул можеше да отбележи втори гол пет минути пред края, когато Ванчеа засече с глава центриране от фаул, но Чворович с отлична намеса изби топката, която летеше в долния му ляв ъгъл.

Лудогорец – Оцелул 0:1

0:1 Йорга 43' (дузпа)

Лудогорец: Чворович – Минев (Витиня - 46'), Гулдан (Барт - 74'), Моци (Мантула - 70'), Кайсара – Дяков (Костадинов - 76'), Генчев (Бургзорг - 57'), Бакалов (Александров - 55'), Ернандес (Безяк - 46'), Стоянов (Милисавлиевич - 46')– Марселиньо.

Оцелул: Бранец - Любинкович, Костин, Попеску, Гюргиу - Астафей, Йорга, Неаго, Щромайер - Диди, Антунеш.

Собственикът на Лудогорец Кирил Домусчиев изгледа мача на своя тим в компанията на президента на Атлетико Паранензе.