Българският шампион Лудогорец надигра тотално литовските си колеги Екранас, но победи само с 1:0 във втората и последна контрола на турска земя.

Българите имаха териториално преимущество от 10-а до 90-а минута на мача като само началните минути бяха равностойни. Литовците за цял мач сътвориха 2-3 мелета пред българската врата и само един удар.

източник: Gong.bg

Единственото попадение в мача падна през първото полувреме, когато Мирослав Иванов центрира от фаул и Роман Безяк засече топката в мрежата. Повечето положения българите сътвориха през втората част, когато с пропуски се отличиха Кишада, Георги Костадинов, Ернандес и Бакалов.

Първата добра атака на Лудогорец бе в 10-а минута, когато Витиня центрира в наказателното поле, а Марселиньо падна след съприкосновение със защитник на литовците, но реферът не отсъди дузпа.

В средата на полувремето Лудогорец успя да овладее инициативата и направи няколко интересни атаки към вратата на литовския отбор, главно отляво, където добре взаимодействат Витиня и Миро Иванов.

В 36-а минута падна единственият гол в мача. Миро Иванов центрира много добре от фаул, а Безяк засече на първа греда и вкара за 1:0.

На почивката Ивайло Петев извърши 8 смени, а пълен мач изиграха само Кайсара и Гулдан. Това обаче не промени ситуацията на терена и Лудогорец продължи да играе по-атакуващо, а литовците да разчитат предимно на затворена игра и контраатаки.

През втората част обаче за литовците бе трудно изобщо да минават центъра на терена, а пропуски за Лудогорец до края на мача направиха Бакалов, Кишада и Ернандес.

МАЧЪТ МИНУТА ПО МИНУТА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!