Отборът на Левски победи Черно море като гост с 2:0 в двубоя от 22-я кръг на А група между двата тима. Попаденията за „сините“ паднаха през второто полувреме, като се разписаха Георги Костадинов в 53-ата и Мигел Бедоя в 65-ата минута. Със спечелените 3 точки Левски се върна на второто място във временното класиране в шампионата с 34 точки, на една от третия Берое, който е с 33. Тимът на Черно море пък остава с 25 точки в актива си.

Първото полувреме на мача не предложи особено зрелище за зрителите, като играта бе накъсвана често от нарушения и реферът Станислав Тодоров раздаде седем жълти картона. Лошият терен също затрудняваше футболистите по време на целия двубой, а в крайна сметка общо 10 състезатели приключиха мача с жълти картони – седем от Черно море и трима от Левски.

През първите 45 минути варненци пропуснаха една добра възможност за гол в 34-ата, когато Боян Йоргачевич спаси удар с глава на Матиа Курьор. "Сините" бяха по-активни и организираха няколко по-остри атаки, които обаче не сполучиха. За отбелязване е и опасен удар на Мигел Бедоя в края на първата част, който обаче бе неточен.

РАЗВИТИЕТО НА МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА ВИЖТЕ ТУК

След почивката Левски започна по-активно и с повече усилия в предни позиции „сините“ успяха да поведат в резултата. В 53-ата минута Георги Костадинов бе точен с хубав далечен удар за 1:0 за "сините". Мигел Бедоя подаде към Костадинов, който с чудесно изпълнение прати топката в мрежата на Георги Китанов.

След гола двубоят стана по-открит и предложи няколко много интересни момента, включително още едни гол за Левски, плюс две греди за „сините“.

Тимът на Черно море също поглеждаше към вратата на гостите, но така и не успя да отбележи. В 60-ата минута Матиа Курьор не съумя да уцели добре топката, след като засече при едно центриране. Секунди по-късно при ответна атака за Левски Мехди Бурабия със страхотен шут разтресе напречната греда на вратата на Черно море.

Георги Илиев пък опита нелош удар по посока вратата на гостите в 62-ата минута, но Боян Йоргачевич отново се намеси и изби топката.

Левски нанесе втория си удар в 65-ата минута, когато Мигел Бедоя покачи на 2:0. Испанецът първо нацели напречната греда, топката попадна във Франсис Нар, който задържа умело и подаде отново към Бедоя, който при втория си удар не сгреши и удвои преднината на „сините“.

Изигралият отличен мач страж на Левски Боян Йоргачевич за пореден път запази мрежата си суха в 70-ата минута, когато реагира блестящо при удар на Матиа Курьор.

Две минути преди края на редовното време влезлият като резерва Венцислав Христо също пропусна да се разпише. Христов остана сам срещу вратаря, преодоля го, но топката избяга на нападателя на гостите. Педро Еуженио догони Христов, хвърли се в краката му и предотврати опасността, а в крайна сметка Левски победи с 2:0.

Стартови състави:

Черно море: Георги Китанов, Даниел Георгиев, Борислав Стойчев, Пламен Николов, Михаил Венков, Тодор Паланков, Бекир Расим, Георги Илиев, Педро Еуженио, Матиас Курьор, Владислав Романов

Левски: Боян Йоргачевич, Сърджан Лукин, Мики Орачев, Александър Др. Александров, Франсис Нар, Мигел Бедоя, Веселин Минев, Роман Прохазка, Александър Ем. Александров, Мехди Бурабия, Георги Костадинов

Главен съдия: Станислав Тодоров

Помощници: Георги Славов и Мартин Димитров