Пред погледа на Христо Стоичков Локомотив Пловдив победи с 4:1 националния отбор на България до 19 години в приятелски мач.

Още в петата минута Садъков центрира в наказателното поле на България и Чилингиров се възползва от грешка в защитата и реализира за 1:0.

В 24-ата минута Ивайло Цветанов навлезе в наказателното поле на пловдивчани и стреля, но ударът му излезе в аут.

Седем минути след началото на второто полувреме, след центриране от корнер, Атанас Рибарски вкара с глава за 2:0 в полза на Локомотив.

В 54-ата минута, след изпълнение на свободен удар, топката срещна гредата на вратата на отбора от Пловдив и при добавката Мартин Кожухаров вкара единственото попадение в полза на националния отбор на България до 19 години.

В 67-ата минута резервата Ненад Лукич преодоля двама защитници на България и вратаря Евтимов и върна аванса от два гола в полза на Локомотив - 3:1.

Две минути след това Божиков от Локомотив фаулира грубо голмайстора Кожухаров и получи директен червен картон.

В 80-ата минута Лукич изведе Узунов, който преодоля вратаря Евтимов и оформи крайното 4:1 в полза на Локомотив.

В последните секунди на двубоя капитанът на българския национален отбор Славчев отправи опасен удар към вратата на пловдивчани, но топката срещна напречната греда.

ВИДЕО и СНИМКИ: Локо Пд победи България до 19 години в приятелски мач

източник: Gong.bg