Контролната среща между Арис и българския шампион Литекс завърши при резултат 1:1. Срещата се игра пред около 500 зрители на стадион „Клеантис Викелидис“.

Ловчанлии откриха резултата чрез новото си попълнение Галин Иванов, но гърците стигнаха до изравнителен гол още преди почивката. Тимът на Христо Стоичков трябваше да доиграе срещата в намален състав, след като Васил Божиков бе изгонен в средата на втората част.

Срещата беше динамична, с много атаки към двете врати. Първата по-опасна ситуация бе пред вратата на Литекс, когато в 19-ата минута вратарят Илко Пиргов увисна след центриране от корнер, последва удар с глава на Триндафулакис, но централният бранител на „оранжевите“ Бернар Итуа също с глава изчисти от голлинията. 4 минути по-късно българите откриха резултата,. Сандриньо намери вдясно Галин Иванов, крилото със серия от финтове влезе към центъра и шутира от границата на наказателното поле. Топката рикошира в крак на гръцки защитник, излъга вратаря Сифакис и влетя в долния десен ъгъл на вратата му.

Последваха силни минути за домакините, които на два пъти можеха да изравнят. В 32-ата минута след корнер вляво от вратата на българите Коджо надскочи всички и стреля с глава към долния десен ъгъл, но Пиргов с невероятен рефлекс изби, а Итуа изчисти топката в последвалото разбъркване. В 38-ата Сойкани центрира отляво, Солтани стреля с глава на далечната греда, но Пиргов спаси с една ръка.

Арис изравни след последвалия корнер. В голмайстор се превърна централният защитник Лазаридис, който бе оставен непокрит във вратарското поле и отблизо с десния крак вкара за 1:1 До края на полувремето Арис пропиля още една хубава възможност да отбележи, след като при бърза контраатака Катидис се озова на точката на дузпата, но стреля крайно неточно, с което си навлече гнева на местните фенове.

ВИДЕО и СНИМКИ: Литекс с престижно равенство срещу Арис

източник: Валентин Грънчаров, Солун

През втората част двамата наставници Христо Стоичков и Мануел Машадо извършиха много промени в своите състави. В 69-ата минута българският шампион остана с човек по-малко. Васил Божиков фаулира на границата на наказателното поле излизащия сам срещу вратаря Нето и бе изгонен от съдията. Самият Нето изпълни прекия свободен удар, но топката прелетя над вратата.

В 77-ата резервата Никола Колев отправи страхотен шут от 25 метра, но резервният страж на гърците Велидис сигурно улови. 3 минути по-късно след нов ъглов удар Арис можеше да поведе, но Коксинис, останал сам, се размина с топката.

В самия край на мача и двата тима си рамениха по едно опасно положение, като първо резервният страж на Литекс Александров показа отличен рефлекс след удар на Нето. При последвалата контраатака на „оранжевите“ новото попълнение Ваюши стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката премина на половин метър от страничната греда.

Арис – Литекс 1:1

Стадион „Клеантис Викелидис“; 500 зрители

Литекс: 1. Пиргов, 16. Попов, 18. Миланов, 5. Итуа, 4. Божиков, 10. Сандриньо, 7. Янев, 23. Йеленкович, 77. Иванов, 27. Цветанов, 9. Тодоров (Александров, Динчев, Жос, Колев, Мирасема, Ваюши, Костадинов, Руменов, Смирнов, Цветков, Марсело Никасио)

Треньор: Христо Стоичков

Арис: 13. Сифакис, 7. Солтани, 12. Катидис, 14. Фати, 16. Коджо, 17. Казнасерис, 21. Капетанос, 24. Лазаридис, 28. Триндафулакос, 35. Сойкани, 55. Притас (Велидис, Нето, Папазахариас, Папастерянос, Вега, Коксинис, Умбидес)

Треньор: Мануел Машадо