Левски допусна нова издънка при гостуването си в Гоце Делчев и остана на точка зад лидера Лудогорец, който е и с мач по-малко. „Сините“ изпуснаха аванс от един гол и завършиха 1:1 срещу Пирин в мач от 21-я кръг на А група.
Мачът започна много равностойно, като нито един от двата отбора не успя да вземе превес през първите минути на срещата.
Първата опасност в мача бе в 24-та минута пред вратата на Пирин Гоце Делчев, когато Стефан Велев центрира в наказателното поле на домакините, след което Жоао Силва свали с глава към Базил де Карвальо, който от границата на вратарското поле стреля, но Абдиков успя да избие топката в корнер.
![ВИДЕО и СНИМКИ: Левски се издъни в Гоце Делчев и остана на точка зад Лудогорец](https://m3.netinfo.bg/media/images/12037/12037275/735-459-video-i-snimki-levski-se-izdyni-v-goce-delchev-i.jpg)
източник: Стефан Глухаров
Левски постепенно взе лек превес и в 30-та минута Стефан Велев стреля от границата на наказателното поле на Пирин, но Абдиков спаси без проблеми.
Левски поведе в 40-та минута, когато Милен Василев центрира от фаул в наказателното поле на Пирин, където топката попадна в Даниел Димов, който чукна към Ромейн Ели, а той отблизо не пропусна да разстреля Абдиков, като прати кълбото под напречната греда.
![ВИДЕО и СНИМКИ: Левски се издъни в Гоце Делчев и остана на точка зад Лудогорец](https://m4.netinfo.bg/media/images/12037/12037276/735-459-video-i-snimki-levski-se-izdyni-v-goce-delchev-i.jpg)
източник: Стефан Глухаров
През второто полувреме футболистите на Пирин Гоце Делчев на няколко пъти можеха да изравнят резултата, но направиха сериозни пропуски. В 59-та минута Виктор Шишков получи топката в наказателното поле на Левски, но стреля неточно над напречната греда на вратата на Пламен Илиев.
![ВИДЕО и СНИМКИ: Левски се издъни в Гоце Делчев и остана на точка зад Лудогорец](https://m5.netinfo.bg/media/images/12037/12037277/735-459-video-i-snimki-levski-se-izdyni-v-goce-delchev-i.jpg)
източник: Стефан Глухаров
Три минути по-късно Виктор Шишков се пребори с Ромейн Ели, а след това центрира в наказателното поле на Левски, където Петър Лазаров стреля, но слабо и Пламен Илиев спаси, като топката се върна във футболиста на Пирин, който след това се опита да прехвърли вратаря на Левски, той обаче успя да избие топката в корнер.
Пирин Гоце Делчев изравни играта през второто полувреме, докато футболистите на Левски трудно стигаха до опасни положения пред вратата на Абди Абдиков. В 75-та минута Илиян Йорданов центрира в наказателното поле на Пирин, след което Базил де Карвальо стреля с глава, но неточно в аут.
![ВИДЕО и СНИМКИ: Левски се издъни в Гоце Делчев и остана на точка зад Лудогорец](https://m3.netinfo.bg/media/images/12037/12037278/735-459-video-i-snimki-levski-se-izdyni-v-goce-delchev-i.jpg)
източник: Стефан Глухаров
Пирин получи правото да изпълни дузпа, след като в 81-та минута Орлин Старокин изблъска в гърба Марио Близнаков и съдията Мартин Богдев посочи бялата точка. В 82-та минута Любомир Витанов прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Пламен Илиев за 1:1.
![ВИДЕО и СНИМКИ: Левски се издъни в Гоце Делчев и остана на точка зад Лудогорец](https://m4.netinfo.bg/media/images/12037/12037279/735-459-video-i-snimki-levski-se-izdyni-v-goce-delchev-i.jpg)
източник: Стефан Глухаров
До края на срещата футболистите на Левски стигнаха само до няколко разбърквания в наказателното поле на Пирин Гоце Делчев, които не доведоха до нищо.
Левски е на второ място с 46 точки, докато Пирин Гоце Делчев заема девета позиция с 24 точки.
![ВИДЕО и СНИМКИ: Левски се издъни в Гоце Делчев и остана на точка зад Лудогорец](https://m.netinfo.bg/media/images/12037/12037280/735-459-video-i-snimki-levski-se-izdyni-v-goce-delchev-i.jpg)
източник: Стефан Глухаров
Коментирай