Левски победи с 1:0 като гост третодивизионния Сливнишки герой в приятелска среща, играна на стадиона в Сливница.

Единственото попадение за сините отбеляза капитанът Станислав Ангелов, който се появи в игра като резерва на почивката.

Силен дебют за тима на Илиан Илиев направи новото попълнение Димитър Везалов, който записа пълни 90 минути при дебюта си за Левски и показа стабилна игра в защита.

ОЩЕ СНИМКИ ОТ СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ ЛЕВСКИ ТУК!

ВИДЕО и СНИМКИ: Левски би с гол на Пелето, силен дебют за Везалов

източник: снимки: Gong.bg, Валентин Грънчаров

Гостите от столицата започнаха в състав Василев, Башлиев, Везалов, Диамутен, Старокин, Вутов, Прохазка, Марсиньо, Райков, Тонев и Жоао Силва.

Левски започна мача с териториален превес, но най-чистото положение в началото на срещата беше за Сливнишки герой в осмата минута, когато след центриране от ългов удар в пеналта на Левски Мутафчиев стреля с глава, но вратарят на сините Ивайлов Василев спаси, като закова топката на голлинията..

Тимът от София отговори с шут от границата на наказателното поле на Симеон Райков, който мина на сантиметри от вратата на Сливнишки герой.

До почивката пък Симеон Райков, Димитър Везалов и Диамутен не успяха да вкарат след удари с глава, както и Александър Башлиев, който сам срещу вратаря шутира силно в тялото на стража.

На почивката и през втората част Илиан Илиев направи смени в халфовата линия и в атака, като цял мач играха само вратарят Ивайло Василев, централните защитници Диамутен и Везалов и десният бек Башлиев.

На полувремето в игра се появи и капитанът Станислав Ангелов, който в 53-ата минута вкара единствения гол за сините. След продължителна атака Пелето стреля от границата на наказателното поле и вкара за крайното 1:0.

В 63-ата след хубав пас на Стивън Петков към Башлиев, десният бек на Левски пусна към Карвальо, който направи невероятен пропуск, стреляйки в тялото на вратаря.

До края на срещата Левски можеше да вкара и втори гол, но Базил Де Карвальо пропусна още две изгодни ситуации.

СЪСТАВИТЕ НА ДВАТА ОТБОРА И РАЗВИТИЕ НА МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!