Берое записа трета поредна победа във всички турнири, като се наложи с 2:1 над Славия у дома. Старозагорци нямат поражение от началото на пролетния полусезон, а с новите три точки, събраха вече 22, и дишат доста по-спокойно, на шест точки от зоната на изпадащите. Славия от своя страна регистрира първа загуба през пролетта, и има 23 точки, на осмо място в класирането. Берое е десети след 19 кръга от А група.

Берое откри резултата в 15-та минута, когато Дончо Атанасов стреля от около 20 метра, след което Петков спаси, но Андонов отблизо на празна врата не пропусна да вкара.

Елио Мартинс и Венци Христов пропуснаха да удвоят аванса на домакините до края на полувремето, докато за Славия Живко Желев и Ради Василев можеха да се разпишат преди почивката. Двамата вратари – Иван Караджов и Георги Петков – се справяха с всички, насочени към тях топки.

ВИДЕО и СНИМКИ: Берое с трета победа поред, взе скалпа на Славия

източник: БГНЕС

През второто полувреме, Дончо Атанасов и Елио Мартинс тестваха Петков, а в 63-та минута, старозагорци успяха да отбележат за втори път в мача. Караджов пусна дълъг пас към Венци Христов, който напредна, а след това финтира Радослав Димитров и излезе сам срещу Георги Петков, след което го финтира два пъти и вкара за 2:0.

Христов и Атанасов не успяха да осигурят категорична победа за Берое с пропуските си, и в 82-та минута, след като темпото в състава на домакините спадна, Славия нанесе своя удар. Ради Василев се завъртя добре на границата на наказателното поле, топката попадна в Павле Попара, който шутира точно от десетина метра за 2:1.

Последваха напрегнати минути за Берое, а „белите“ се сетиха да натиснат, след като видяха своя шанс. Въпреки това, в последните десетина минути, до чисти голови положения не се стигна, и битката бе спечелена от домакините.