ЦСКА започна с фалстарт контролите си преди началото на новия сезон. В първата си проверка „червените” завършиха наравно 1:1 срещу Бдин Видин.

В контролата, която бе играна на стадион „Искър” в Самоков, мениджърът на ЦСКА Милен Радуканов даде шанс за изява на цели 26 футболисти, което до някаква степен оправдава равенството.

В титулярния състав на „армейците” не започна нито един нов футболист, но като резерви неофициален дебют с червената фланелка направиха Адемар, Зику, Мораес, Живец, Карачанаков, Якимов и Дюлгеров.

Двубоят се игра в 3 полувремена от по 30 минути, а на трибуните бяха един от собствениците на клуба Иво Иванов, както и новият главен скаут Росен Кирилов.

Спас Делев откри резултата в 28-а минута, когато получи добър извеждащ пас и с удар по диагонал вкара за 1:0.

В следващите минути Мишел Платини и Петър Стоянов бяха близо до гол за „червените”, а Хаджиниколов не се възползва на два пъти от добри възможности.

В 61-а минута след центриране на Ченешков футболист в бяло игра с глава, защитник на ЦСКА изби от голлинията, но Десислав Русев добави без проблеми и изравни за 1:1.

В последната третина от мача „червените” не създадоха особени опасности пред вратата на Стойчев и така двубоят завърши наравно 1:1.

Съставът на ЦСКА: Караджов, Р.Трифонов, П.Стоянов, Попов, Дечев, Янчев, Садула, Маркиньос, Нелсън, Делев, Платини (като резерви влязоха: Чавдаров, Макенджиев, Виданов, К.Стоянов, Адемар, Галчев, Зику, Костадинов, Мораес, Йовчев, Живец, Костов, Карачанаков, Якимов, Дюлгеров)