Антон Велков направи не особено добър дебют начело на Черноморец, след като „акулите” завършиха наравно 1:1 при гостуването си на Академик в София.

РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА!

Двубоят на стадион „Славия” в Овча купел започна с по-добра игра на „студентите”, които създадоха няколко опасни атаки пред вратата на Паскал Борел.

Противно на логиката обаче, първият гол падна във вратата на Академик. Георги Андонов изпълни перфектно пряк свободен удар от около 25 метра и вкара в горния ляв ъгъл на вратата на Стоянов.

Домакините все пак успяха да изравнят в началото на второто полувреме. След центриране в наказателното поле на Черноморец, Николов с глава подаде към Аспарух Василев, който също с глава добута топката до вратата и оформи крайното 1:1.

До края на мача шансовете пред двете врати бяха рядкост и нов гол не падна.

В класирането Черноморец се смъкна на четвърто място с 29 точки, колкото има и третият Локо Пловдив. Академик е 12-и с 13 точки.