Черно море завърши наравно 2:2 като гост срещу молдовския шампион Дачия в контролна среща по футбол, играна в столицата Кишинев.

За моряците голове вкараха Георги Божилов и новото попълнение Хермес Паломино. Старши треньорът на българите Стефан Генов заложи на отбор в състав Илко Пиргов, Сашо Александров, Росен Колев, Александър Александров, Ивелин Янев, Георги Илиев, Самуел Камазола, Георги Божилов, Дончо Атанасов, Хермес Паломино и Дийн Шийлдс.

През втората част в игра се появиха Петър Денчев, Веселин Марчев, Цветан Йотов, Димитър Петков, Симеон Симеонов, Михаил Лазаров, Християн Попов, Румен Николов и Даниил Ратников.

Черно море започна отлично мача и поведе още в деветата минута. Капитанът Георги Илиев изведе Дончо Атанасов по крилото, той центрира към Георги Божилов, който засече топката в мрежата на домакините за 1:0.

Играчите на Черно море бяха равностойни на Дачия до края на първата част, но молдовците натиснаха в началото на втората и стигнаха до пълен обрат до отброяването на час игра.

Само четири минути преди края на мача обаче венецуелският нападател Хермес Паломино откри головата си сметка за моряците, след като вкара красив гол за крайното 2:2.

Черно море ще изиграе още една контролна среща на подготвителния си лагер в Молдова. В неделя варненският отбор излиза срещу Зимбру.