Берое записа нова победа във втората си контрола от подготовката на отбора. Старозагорци надделяха с 3:2 срещу Видима Раковски, като срещата се игра при много тежки условия на изкуственото игрище на базата на клуба. Двубоят премина под постоянен снеговалеж, което затрудни футболистите на двата отбора.

В мача не взеха участие Иво Иванов, Елиаш Алвеш да Силва, Антонио Ливраменто, Валентин Крету, Сандер Пури, Алберто Лоузейро и Игнат Дишлиев.

Още в първата минута Георги Андонов подаде към Иван Горанов, който излезе сам срещу Конов, но стреля в тялото на вратаря и топката излезе в корнер.

Берое продължи да играе по-силно и в 14-та минута Елио Мартинс подаде към Георги Андонов, който от вратарското наказателно поле стреля, но неточно в страни от вратата на Видима Раковски.

Берое поведе с 1:0 в 26-та минута, когато Атанас Зехиров подаде към Елио Мартинс, който с хубав удар прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Конов.

В 38-та минута Мартин Райнов стреля от границата на наказателното поле на Видима, но прати топката над напречната греда.

Видима Раковски изравни резултата в 39-та минута, когато Акалски се подхлъзна и не се разбра с Борислав Стойчев, от което се възползва Ангел Русев, който вкара за 1:1.

Видима Раковски поведе в резултата в 45-та минута, когато Християн Кожухаров стреля от границата на наказателното поле на Берое, топката рикошира в крак на защитник и влетя във вратата на Кирил Акалски.

През второто полувреме играчите на Берое продължиха да контролират случващото се на заснежения терен и успяха да вкарат нови два гола.

В 47-та минута Георги Динков подаде към Давид Каядо, а той сложи топката на главата на Венци Христов, който отблизо засече топката с глава, но я прати в страни от вратата на Видима.

Минута по-късно Венци Христов центрира в наказателното поле на Видима, където Саюд пропусна топката и Каядо отблизо стреля, но изключително неточно над напречната греда в аут.

В 54-та минута Давид Каядо подаде към Георги Динков, който центрира в наказателното поле на Видима, след което Венци Христов стреля с глава, но над напречната греда. В 69-та минута Дончо Атанасов центрира в наказателното поле на Видима, където Давид Каядо стреля със странична ножица, но Митев спаси.

Берое успя да изравни резултата в 77-та минута, когато Амир Саюд центрира от корнер в наказателното поле на Видима, след което Владимир Зафиров засече топката с глава и я прати във вратата на Митев за 2:2.

Берое стигна до победния гол в 83-та минута, когато Симеон Мечев центрира в наказателното поле на Видима, след което Дончо Атанасов засече топката с глава и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Митев.

Следващата контрола на Берое е срещу Любимец на 1-и февруари.

Берое: 12. Кирил Акалски (46' – 33. Теодор Скорчев) - 2. Здравко Илиев (46' – 77. Педро Еуженио), 25. Мирослав Енчев (46' – 3. Владимир Зафиров), 5. Борислав Стойчев, 28. Веселин Пенев (46' – 15. Георги Динков), 31. Атанас Зехиров, 23. Тодор Христов (46' – 11. Дончо Атанасов), 19. Мартин Райнов (46' Симеон Мечев), 9. Иван Горанов (46' – 88. Давид Каядо) 29. Елио Мартинс (46' Амир Саюд), 7. Георги Андонов (46' – 20. Венцислав Христов).