Берое постигна една от най-убедителните си победи през сезона, след като разби с 5:0 Черноморец в мач от 36-я плейофен кръг на А група, който се игра на стадион „Лазур”. По този начин „зелено-белите” записаха трета поредна победа, като и трети пореден мач са без допуснат гол. Старозагорци тотално надиграха своя съперник и дори можеха да постигнат още по-голям успех.

Мачът започна перфектно за Берое, който поведе още в 7-та минута, когато Атанас Зехиров принуди Милен Василев да сбърка, топката попадна в Жуниор Мапуку. Той направи впечатляващ спринт през центъра на терена, след което вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Младен Живкович.

ВИДЕО С ГОЛА НА ЖУНИОР МАПУКУ ВИЖТЕ ТУК!

Берое удвои своята преднина в 12-та минута, когато Атанас Зехиров центрира от корнер, но топката излезе от наказателното поле на Черноморец и попадна в Елиаш, който подаде към Георги Андонов, а той овладя кълбото и от точката на дузпата го изпрати в долния ляв ъгъл на вратата на Младен Живкович.

ВИДЕО С ГОЛА НА ГЕОРГИ АНДОНОВ ВИЖТЕ ТУК!

„Зелено-белите” продължиха да имат надмощие и можеха да вкарат трети гол в 18-та минута, когато Георги Костадинов и Самир Аясс направи двойно подаване, след което последният навлезе в наказателното поле на Черноморец, но реши да не стреля от малък ъгъл, а подаде към оставения непокрит Салим Керкар, който шутира, но в страни от десния стълб на Младен Живкович. Две минути по-късно Салим Керкар пробва диагонален удар, но в страни от вратата на Черноморец.

Милен Василев пробва да изненада Иван Караджов с далечен удар в 24-та минута, но топката излезе в аут.

Салим Керкар пусна перфектен извеждащ пас към Жуниор Мапуку, но Младен Живкович се намеси решаващо и изпревари нападателя на Берое.

Берое вкара трети гол в 37-та минута, когато Георги Андонов пусна извеждащ пас към Атанас Зехиров, който стреля, топката рикошира в десния стълб на вратата на Младен Живкович и влезе във вратата на Черноморец.

ВИДЕО С ГОЛА НА АТАНАС ЗЕХИРОВ ВИЖТЕ ТУК!

В началото на второто полувреме Милчо Ангелов стреля, но слабо и Иван Караджов спаси.

Берое реализира четвърти гол в 59-та минута, когато Атанас Зехиров пусна перфектен извеждащ пас към Георги Костадинов, който с удар по земята прати топката в долния десен ъгъгл на вратата на Младен Живкович.

ВИДЕО С ГОЛА НА ГЕОРГИ КОСТАДИНОВ ВИЖТЕ ТУК!

Старозагорци бяха близо до това да вкарат пети гол в 72-та минута, когато Стефан Спировски стреля от границата на наказателното поле на Черноморец, но топката премина в страни от вратата на Младен Живкович.

Берое все пак отбеляза пети гол в 79-та минута, когато Веселин Пенев центрира в наказателното поле на Черноморец, където топката попадна в Самир Аясс, който финтира двама защитници и отблизо направи резултата 5:0.

ВИДЕО С ГОЛА НА САМИР АЯСС ВИЖТЕ ТУК!

Берое е осми с 61 точки и си гарантира първата позиция във втората седмица. Черноморец остана с много малки шансове за спасение в А група, като заема единадесета позиция с 44 точки, като изостава на две точки от Славия, но „белите” са и с мач по-малко.

Берое: 12. Иван Караджов - 18. Атанас Зехиров, 5. Борислав Стойчев (70’ – 6. Венцислав Иванов), 3. Владимир Зафиров, 28. Веселин Пенев - 8. Самир Аясс, 70. Георги Костадинов (63’ – 92. Стефан Спировски) - 7. Георги Андонов (к), 21. Елиаш, 17. Салим Керкар - 30. Жуниор Мапуку (54’ – 27. Игор Джоман)

Черноморец: 1. Младен Живкович, 8. Милен Гамаков, 13. Траян Траянов (к), 21. Александър Дамчевски, 25. Крум Стоянов, 23. Франсиско Гомеш – Чико, 11. Симеон Райков (80’ – 44. Венелин Филипов), 10. Годфред Бекое (71’ – 70. Бранимир Костадинов), 45. Славчо Шоколаров. 4. Милен Василев (62’ – 19. Станислав Дрянов), 7. Милчо Ангелов