Берое записа поредна победа в първенството, след като се наложи с минималното 1:0 при гостуването на Черноморец от 24-я кръг на А група. Двубоят се игра пред около 500 зрители на стадион „Лазур“.

Берое игра много по-добре от Черноморец през целия мач и заслужено спечели трите точки в мача.

Старозагорци започнаха много силно мача и в 13-та минута Елиаш Алвеш да Силва отне топката от Паланков, след което излезе сам срещу Стоян Колев и стреля, но вратарят на Черноморец спаси. В 22-та минута Георги Андонов стреля от малък ъгъл, но над напречната греда.

Венцислав Христов напусна контузен терена в 22-та минута, а на негово място в игра се появи Елио Мартинс.

Силната игра на Берое продължи и в 40-та минута Елио Мартинс пусна чудесен извеждащ пас към Амир Саюд, който излезе сам срещу Стоян Колев и стреля, но вратарят на Черноморец плонжира и спаси. Две минути по-късно Елио Мартинс стреля от границата на наказателното поле на Черноморец, но Стоян Колев плонжира и спаси.

В началото на второто полувреме Ванчо Траянов на два пъти изпробва рефелкса на Иван Караджов, но той се представи отлично и отрази ударите му.

Берое отбеляза единствения гол в срещата в 54-та минута, когато Пехливанов подаде към Дянков, който след това сбърка и топката попадна в Георги Андонов, който отблизо разстреля Стоян Колев, като прати топката под напречната греда.

В 56-та минута съдията Ангел Баялцалиев изгони старши треньора на Черноморец Димитър Димитров от треньорската скамейка.

Берое бе близо до това да вкара втори гол в 62-та минута, когато Давид Каядо направи хубав пробив, финтира защитник на Черноморец, а след това нахлу в наказателното поле на домакините, след което стреля, но Стоян Колев плонжира и изби топката в корнер.

Берое успя да задържи аванса си от един гол до края на мача и се поздрави с победата,

Старозагорци се намират на осма позиция с 34 точки, докато Черноморец остана на шесто място с 37 точки.

Черноморец: 12. Стоян Колев, 3. Георги Терзиев, 2. Траян Дянков (к), 20. Яни Пехливанов, 44. Венелин Филипов, 6. Тодор Паланков (79' – 19. Станислав Дрянов), 15. Ванчо Траянов, 17. Крум Стоянов (33' – 21. Александър Башлиев), 32. Исус Уатара, 92. Гаел Н'Лундулу, 9. Преслав Йорданов (79' – 14. Милчо Ангелов).

Берое: 73. Иван Караджов, 17. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 6. Иво Иванов, 28. Веселин Пенев, 21. Елиаш, 27. Игор Джоман, 11. Дончо Атанасов, 71. Амир Саюд (46' – 88. Давид Каядо), 7. Георги Андонов (85' – 15. Георги Динков), 10. Венцислав Христов (22' – 29. Елио Мартинс).