Шампионът на България Лудогорец потвърди впечатленията, че играе много трудно срещу Берое в Стара Загора и в дербито за върха в 8-ия кръг на А група взе нулево реми. Определено разградчани трябва да благодарят на Милан Борян за спечелената точка, предвид че от 41-ата минута нататък „орлите“ играха с човек по-малко. Канадският вратар отрази поне 4-5 чисти положения, а старозагорци удариха три греди и със сигурност трябва да съжалява за пропуснатата победа.

Така ремито остави Лудогорец първи с 15 точки, колкото има и Литекс, ала заради повечето отбелязани попадения разградчани остават начело. Берое пък е трети с 14 пункта.

Това обаче е единственият позитив, който шампионите извлякоха от гостуването си под Аязмото, тъй като играта им в отбрана беше под всякаква критика и до голяма малшансът пред нападателите на Берое се оказа ключов за сухата мрежа.

Сблъсъкът започна доста предпазливо и за двете страни, като виден беше стремежът и на двата отбора да не се допускат излишни грешки. Логично първите опасности доста се забавиха, като Берое първи получи сериозен шанс. В 25-ата минута Спас Делев центрира от ъглов удар отляво по атаката, вратарят на гостите Милан Борян увисна в опита си да улови, а зад гърба му, вече падайки, Елиаш стреля с глава и нацели напречната греда.

Шампионите отвърнаха с продължителна атака отляво, при която Мисиджан потърси включилия се в атака Йордан Минев, а той с глава опита да порази вратата отблизо, но извърши фаул срещу Пенев.

Повратният момент в срещата настъпи в 41-ата минута, когато Светослав Дяков бе изгонен. Капитанът получи втори жълт картон заради лош пас на Минев към себе си. Националът усети, че няма да стигне топката преди Елиаш, посегна и изрита бразилеца, което му струваше изгонването.

Почти веднага, в 43-ата минута, домакините можеха да се възползват. Кешеру загуби в центъра, а Джоман получи и тръгна мощно към дъгата. Той остави за Елиаш пред наказателното поле, който финтира Натанаел и стреля слабо в ръцете на Борян.

Берое започна по-остро второто полувреме и в 48-ата минута Венцислав Василев изпрати чудесно центриране отдясно към далечния края на вратарското поле. Там Стивън Петков се измъкна от Минев и с глава потърси близкия ъгъл, ала Борян направи страхотно спасяване.

В 53-ата минута заралии за втори път нацелиха греда. Този път беше Том, който получи топката от пробивния Милисавлевич и на метър-два пред дъгата не се посвени да стреля. Топката рикошира в някой от бранителите и след това отскочи от левия стълб зад Борян.

Канадецът отново беше на висота в 64-ата минута, когато Делев получи от Елиаш около ъгъла на пеналта и с десния крак пробва фалцов шут към горния ляв ъгъл. Борян се разтегна отлично и боксира с двете ръце встрани.

Натискът на Берое не се отслаби, ами в 71-ата минута стражът на шампионите за кой ли път опази вратата си. Венелин Филипов показа страхотна бързина срещу Натанаел и го преодоля без съпротива. Защитникът тръгна по аутлинията и извади за Делев, който от около 8 метра шутира мощно под гредата. Борян боксира, а топката пак отиде при Делев и този път последва мощно воле. Канадецът обаче не капитулира и изби над гредата.

Десет минути преди края Берое за трети път в мача нацели рамката на вратата. Макенджиев изрита топката далеч напред от аут и тя стигна до Делев отляво. Той без да се бави изведе Георги Божилов между централните бранители, а последният, останал сам срещу Борян, прехвърли вратаря. За ужас на нападателя обаче кълбото кацна върху напречната греда.

Две минути по-късно Георги Терзиев беше на сантиметри от това да си вкара автогол, като се намеси лошо при центриране на Делев отляво. Топката отскочи от крака на защитника в опита му да изчисти и прелетя доста близо покрай левия стълб.

БЕРОЕ – ЛУДОГОРЕЦ 0:0

Берое (4-3-3): Благой Макенджиев – Венцислав Василев (67' - Венелин Филипов), Иво Иванов /к/, Георги Динков, Веселин Пенев – Елиаш да Силва, Игор Джоман, Евертон Джилио-Том – Стивън Петков (54' - Георги Божилов), Неманя Милисавлевич, Спас Делев

Старши треньор: Петър Хубчев

Лудогорец (4-2-3-1): Милан Борян – Йордан Минев, Георги Терзиев, Козмин Моци, Натанаел Пимента – Светослав Дяков /к/, Лукас Саша – Александър Василев (36' - Джонатан Кафу), Марселиньо (76' - Абел Анисе), Върджил Мисиджан (46' - Андрей Препелица) – Клаудиу Кешеру

Старши треньор: Едуард Ераносян

Главен съдия: Таско Тасков