Берое постигна класическа победа с 3:0 при домакинството си на Черноморец в мач от 30-я плейофен кръг на А група, който се игра на стадиона под Аязмото пред около 700 зрители. По този начин Берое няма загуба в последните пет мача. Старозагорци имат четири победи и едно равенство. Освен това „зелено-белите” не са допуснали гол във вратата си вече повече от 320 минути.

Берое надигра тотално своя опонент от Черноморец. „Зелено-белите” доминираха и играха много разнообразно в атака, като използваха, както фланговете, така и мощта на Жунио Мапуку при атаките през центъра.

Берое можеше да поведе още в 3-та минута, когато Салим Керкар центрира от фаул в наказателното поле на Черноморец, Иво Иванов стреля с глава, като насочи топката в горния ляв ъгъл на вратата на Младен Живкович, който обаче се намеси и спаси.

Домакините поведоха в 8-та минута, когато Самир Аясс подаде към Жуниор Мапуку, който бе изпреварен от Александър Дамчевски, който чукна топката, но тя попадна в Георги Андонов. Той с удар от дъгата на наказателното поле на Черноморец изпрати топката в опразнената врата на гостите, тъй като Младен Живкович бе излязал да пресрещне Жуниор Мапуку.

ВИДЕО С ПЪРВИЯ ГОЛ В МАЧА - ТУК!

Берое удвои своята преднина в 19-та минута, когато Веселин Пенев с дълъг пас намери Жуниор Мапуку, който овладя топката в наказателното поле на Черноморец и с диагонален удар я прати в горния ляв ъгъл на вратата на Живкович.

ВИДЕО С ГОЛА НА МАПУКУ - ВИЖТЕ ТУК!

Елиаш Алвеш да Силва изпробва рефлекса на Младен Живкович в 32-та минута с далечен удар, но вратарят на Черноморец спаси.

Димитър Димитров направи принудителна смяна в 36-та минута, когато смени Траян Траянов с Жереми Манзоро. Траянов получи контузия, след като извърши нарушение срещу Георги Андонов.

Жуниор Мапуку можеше да вкара втори гол в 37-та минута, след като получи хубав извеждащ пас от Елиаш, но изпусна възможността да стреля.

Берое вкара трети гол в 42-та минута, когато Салим Керкар центрира от фаул в наказателното поле на Черноморец, където Георги Костадинов засече топката с глава и я прати във вратата на Младен Живкович.

ВИДЕО С ПОПАДЕНИЕТО - ТУК!

В края на първото полувреме Жуниор Мапуку получи контузия и бе сменен принудително от Виктор Шишков.

Лъчезар Балтанов отправи далечен удар по посока на вратата на Иван Караджов в 47-та минута, но топката премина високо над напречната греда в аут.

Берое бе близо до това да вкара четвърти гол в 49-та минута, когато Салим Керкар центрира от корнер в наказателното поле на Черноморец, Младен Живкович се опита да улови топката, но я изпусна, което позволи на Георги Костадинов да стреля, но топката бе избита от футболист на гостите на метър пред гол линията. Няколко секунди по-късно Георги Андонов получи пас в наказателното поле на Черноморец и стреля, но Младен Живкович спаси.

Черноморец организира една от редките си атаки в 53-та минута, когато последва центриране в наказателното поле на Берое, където Бранимир Костадинов стреля с глава, но неточно в аут.

Петър Хубчев извърши втора принудителна смяна в 57-та минута, когато Веселин Пенев бе сменен от Георги Динков.

Берое бе много близо до това да вкара четвърти гол в 70-та минута, когато Виктор Шишков получи топката в наказателното поле на Черноморец, след което стреля в долния десен ъгъл на вратата на Младен Живкович, който плонжира и спаси. Минута по-късно Салим Керкар центрира от корнер в наказателното поле на Черноморец, след което Георги Андонов стреля с глава, но неточно в аут.

Футболистите на Берое имаха претенции за дузпа в 83-та минута, когато Виктор Шишков нахлу в наказателното поле на Черноморец, след което падна след съприкосновение с играч на гостите, но съдията Калин Людмилов подмина ситуацията.

В 89-та минута Виктор Шишков отне топката от играч на Черноморец в наказателното поле на гостите и сам срещу Живкович се опита да го преодолее, но вратарят с крак успя да спаси.

След тази победа Берое остава на осма позиция, но вече има 46 точки, докато Черноморец остава в зоната на изпадащите, като заема единадесето място с 31 точки.

Берое: 12. Иван Караджов - 18. Атанас Зехиров, 5. Борислав Стойчев, 6. Иво Иванов, 28. Веселин Пенев (57’ – 15. Георги Динков) - 70. Георги Костадинов, 8. Самир Аясс - 7. Георги Андонов (к), 21. Елиаш Алвеш да Силва (69’ – 13. Николай Чипев), 17. Салим Керкар - 30. Жуниор Мпиа Мапуку (45’ – 88. Виктор Шишков).

Черноморец: 1. Младен Живкович - 23. Франсиско Гомес – Чико, 13. Траян Траянов (36’ – 14. Жереми Манзоро), 21. Александър Дамчевски, 44. Венелин Филипов - 17. Ванчо Траянов (к), 45. Славчо Шоколаров (46’ – 3. Мартин Димов) - 87. Карлос Фонсека, 30. Лъчезар Балтанов, 11. Симеон Райков (73’ – 7. Милчо Ангелов) - 70. Бранимир Костадинов.

Съдия: Калин Людмилов

Жълти картони: Иво Иванов, Жуниор Мапуку, Виктор Шишков (Берое), Франсиско Гомес – Чико, Траян Транов, Бранимир Костадинов (Черноморец)