Трима футболисти на Славия получиха почивка на сутрешната тренировка на отбора в турския курорт Анталия.

Илия Илиев и Борислав Георгиев се оплакват от леки болежки след вчерашния мач с Анжи завършил с победа на белите 2:1. Богомил Дяков има проблеми в глезена, които не му позволяват да тренира нормално. Очаква се триото да пропусне днешния тренировъчен ден.

С травма от вчерашния мач е и Петър Димитров, който се готви на облекчен режим заедно с Емил Петров.

Титулярите от вчерашния двубой направиха възстановяване изразяващи се в 15 минути тичане и квадрат. Останалите футболисти бяха натоварени максимално от треньора Велислав Вуцов.

Ръководството на Славия обмисля варианта отборът да не игра повече контроли с подобни тимове като вчерашния. Контролата с Анжи бе прекратна в 57-та минута при резултат 2:1 за Славия, след като дегестанците набиха съдията заради червен картон показан на сина на президента на тима от Махачкала.

В събота 13 февруари е най-сериозната контрола на Славия по време на подготовката в Анталия срещу украинския Металист Харков.

След три контроли отборът на Славия има загуба, равенство и победа.