Новият наставник на Ботев Враца Антони Здравков стартира с победа престоя си в клуба. В неофициалния му дебют врачани удариха с 2:0 Малеш в контола играна в Микрево.

Здравков използва два различни състава в двете полувремена, като само новото попълнение Антон Петров записа пълни 90 минути. В 43-та минута друго ново попълнение - Илия Илиев центрира от корнер и Ивайло Данчев с глава изпрати топката във вратата на втородивизионния тим за 1:0. Четвърт час преди края на мача след хубав пробив на левия бек Николай Маринов, последва центриране, което бе засечено с глава от Асен Чалъков и оформи крайното 2:0.

Участие в мача не взе последното ново попълнение на Ботев Косьо Мирчев, както и защитника Руслан Куанг, който изпитва болки в левия глезен.

Ботев Враца – 1-во полувреме:

Веселин Цветковски (Христо Митов), Антон Петров, Росен Ванков, Петър Альошев, Тихомир Найденов, Ивайло Раденцов, Николай Николов, Илия Илиев, Михаил Петров, Бранимир Костадинов, Ивайло Данчев

Ботев Враца – 2-ро полувреме:

Христо Митов (Димитър Иванов), Антон Петров, Дейвид Пенчев, Мартин Ковачев, Николай Маринов, Светослав Валериев, Лъчезар Балтанов, Иван Коконов, Асен Чалъков, Николай Христов, Николай Владинов

Следващата контрола на Ботев Враца е с шампиона Литекс - в неделя (22 януари) от 14.00 часа на Градския стадион в Сандански.