Левски победи трудно Спартак като гост с 2:1 и продължи да преследва ЦСКА в класирането на А група. Димитър Телкийски се превърна в герой за шампионите, вкарвайки победното попадение за „сините” минута преди края на редовните 90. Двубоят бе особено драматичен, като двата тима изиграха последните 15 минути в намален състав. Реферът Ристосков изгони Найденов от Спартак и Вагнер от Левски.

Ники Димитров изведе столичани напред още в 9-та минута, а Младен Стоев изравни за домакините в 67-та. В самия край на редовното време Телкийски спаси трите точки за шампиона, отбелязвайки красиво попадение.

За първи път от три мача насам капитанът на Левски Елин Топузаков попадна в стартовите 11 на Станимир Стоилов. Топчо, замести на десния бек Живко Миланов, който отпадна от групата, а като централни защитници отново действаха Рабех и Томашич.

Първото полувреме бе изцяло за „сините”, но за тяхно съжаление въпреки безспорното си предимство те се оттеглиха само с един гол преднина, дело на младия Николай Димитров. Играчите на Атанас Атанасов-Орела пък не успяха да измислят нещо смислено в предни позиции през тази първа част, като не отправиха удар към вратата на Георги Петков.

Първата атака в мача бе за шампионите – в 3-та минута Вагнер центрира отляво хубаво към Димитров, но топката му бе отнета от Жеков. В следващите минути гостите от София продължиха да доминират – македонецът Тасевски пусна добре към Домовчийски, но върналият се в задни позиции Хикмет с шпагат му отне топката.

Натискът на Левски в началото даде своя резултат – в 9-та минута „сините” изплетоха хубаво нападение - Боримиров навлезе в наказателното поле, пусна с пета назад и Николай Димитров с левия крак изпрати кълбото със силен шут в мрежата на варненския вратар Цанков.

Възпитаниците на Станимир Стоилов можеха до голяма степен да си решат мача три минути по-късно - Бардон бе изведен сам срещу вратаря на Спартак, спря си топката, опита фалцово изпълнение с левия крак, но стражът показа класа и изби.

„Синята вихрушка” пред вратата на „соколите” продължи – в 15-та минута след изпълнение на корнер отляво на Телкийски, Боримиров получи топката на 11-метра от гол линията на домакините, стреля силно, но Цанков отново се оказа на мястото си, правейки поредното си решително спасяване.

Постепенно играта се успокои, като шампионите намалиха темпото, изчаквайки грешки в отбраната на варненския тим и първата част завърши при резултат 0:1.

Второто полувреме започна така, както завърши първото. 10 минути след подновяването на играта Ники Димитров изпълни пряк свободен удар, топката обаче не намери очертанията на вратата. В 56-та минута стражът на шампионите Георги Петков изчисти неразчетено, топката попадна в Мирчев, който се опита да го прехвърли, но прехвърли и вратата на „сините”.

Минутка по-късно отново се създаде напрежение пред вратата на Левски - Петков, изчисти кълбото пред Мирчев, футболистът на Спартак падна на тревата, а домакините изявиха претенции за дузпа. Съдията Христо Ристосков обаче даде знак играта да продължи.

„Соколите” изравниха резултата с първия точен удар в очертанията на вратата на Левски. В 67-та минута Младен Стоев изпълни перфектно пряк свободен удар пред наказателното поле на „сините” и изпрати топката зад гърба на Георги Петков.

4 минути по-късно отново Стоев бе в светлината на прожекторите – халфът на домакините навлезе в наказателното поле на Левски, падна и поиска дузпа, но получи единствено жълт картон за симулация.

В 78-та минута двата тима останаха с по 10 души на терена. Найденов и Вагнер бяха изгонени от рефера Ристосков след меле между играчите на двата отбора.

Минута преди края на редовните 90 Телкийски вкара победното за шампиона попадение, след като бе изведен сам срещу вратаря Цанков от центъра на терена.

С победата днес шампионите отново излязоха на второ място с 16 точки – на 3 зад първия ЦСКА и на 2 пред Литекс и Локомотив София.

Съставите на двата отбора:

Спартак: 22. Цанков - 3. Георгиев, 4. Жеков, 15. Илиев (к), 19. Петров - 6. Кунчев, 17. Джукич (51 – 16. Палавестрич), 20. Найденов, 8. Хикмет - 10. Стоев

Левски: 1. Петков - 11. Топузаков (к), 4. Томашич, 5. Рабех, 25. Вагнер - 7. Боримиров, 22. Тасевски (85- 18. М. Иванов), 27. Бардон - 21. Телкийски, 17. Домовчийски (87 – 8. Сърмов), 24. Димитров (69 – 10. Йовов)