Съперникът на Лудогорец в Шампионската лига Слован Братислава претърпя загуба по време на една от контролните срещи в Чехия. Словаците загубиха с 1:2 двубоя от Храдец Кралове. Изпадналият във втора чешка лига отбор спечели закономерно над словаците, които съхраниха част от титулярите си за утрешния мач срещу Сигма Оломос. Сигма завърши на 5-то място в чешкото първенство.

Мачът между Храдец и Слован бе част от „Чехословашка футболна седмица 2013“, а мачът на Слован срещу Сигма е гвоздея на програмата. Той ще се играе утре от 19 часа българско време в Моравска Требова в Чехия.

От титулярите на Слован в този мач малко могат да се броят за основни футболисти. В това число влизат Филип Хлоховски, Ерик Грендел и Мамаду Багайоко, а през второто полувреме се появи и Кристиян Колчак. В двубоя участваха Брасилав Нинай и Давид Худак, които имат изключително малко мачове този сезон, както и юношите на клуба Мартин Враблец, Томаш Баги, Лукаш Хута, Алак Ковач и 20-годишния вратар Мартин Полачек. Зак и Венечек отбелязаха головете за Храдлец, а почетното попадение за Слован реазлизира Хлоховски от дузпа в 86-ата минута.

Слован започна със следните футболисти: Мартин Полачек, Бранслав Нинай, Давид Худак, Филип Хлоховски, Ерик Грендел, Мамаду Багайоко (86 - Цикос), Томаш Баги (51 - Колчак), Лукаш Хута, Ковач, Мартин Враблец и Якубек.