Седма поредна победа от 7 мача грабнаха юношите старша възраст на Етър в първенството на зоновата група. Възпитаниците на треньора Борислав Евтимов гостуваха на Гигант Белене и сразиха домакините с двуцифреното 10:0, съобщи официалният сайт на виолетовите.

Наставникът заложи предимно на момчетата, родени през 1995 година. Мачът се игра изцяло пред вратата на домакините, но заради силния насрещен вятър преди почивката в мрежата им паднаха само 4 гола.

Христо Стоев откри във втората минута и след няколко пропуска чак в 33-ата Радослав Георгиев удвои. До почивката обаче паднаха два бързи гола в рамките само на една минута – първо Алиш Хаджимустафа вкара за 0:3, а още след центъра това стори и Захари Захариев.

Веднага след началото на втората част Калоян Калчев покачи на 0:5 с глава след центриране от корнер. Отново Захариев вкара шестия гол, а Бисер Стоянов – седмия, като реализира дузпа, отсъдена за игра с две ръце на защитник на домакините.

Въпреки това 0:7 „виолетовите“ не свалиха темпото и с настървение продължиха да бележат голове. Останалите три попадения за двуцифрената победа забиха Христо Стоев, Ивайло Тодоров и Юсмен Кадир.