Отборът на Спортист Своге загуби от Рилски Спортист с 0:2 в контрола, играна в Самоков. Наставникът на тима от А група Стефан Колев бе заложил на състава, който преди два дни победи категорично дублиращия отбор на Локомотив Мездра с 4:1 и умората бе видима в състава на гостите. В средата на първото полувреме домакините от Рилски спортист поведоха в резултата. В началото на втората часа падна и вторият гол във вратата на Спортист.

В събота отборът на Спортист ще изиграе още една проверка срещу Балкан Ботевград. Двубоят е от 16 часа в Ботевград. По всяка вероятност старши треньорът Стефан Колев няма да прави сериозни промени и по-голяма част от игралите днес футболисти ще вземат участие и в съботната контрола.

Спортист Своге: Стоянов, Илиев, Димов, Върбанов, Харизанов, Чакъров, Василев, Чипев, Николай Иванов, Ивайло Димитров и Херман Пиетробон.