Дублиращият отбор на Локомотив Мездра загуби у дома с 1:4 от Спортист Своге, като по този начин шоколадите частично си върнаха на железничарите за загубата с 0:4 в двубоя от А група.

Срещата започна с масиран домакински натиск. Още в 7-ата минута нападателят Георги Каранейчев бе изведен очи в очи в вратаря на Спортист, но ударът му попадна право в тялото на Владимир Димитров. Десетина минути по-късно отново младежкият национал стреля силно от 30-ина метра, но топката срещна напречната греда. В 22-ата минута Боян Гайтанов получи топката в полето на гостите, но изстрелът му от малкия пеналт попадна в ръцете на Димитров.

В 34-ата минута Любомир Тодоров изпълни по перфектен начин пряк свободен удар, но отново стражът на Своге се намеси авторитетно. Четири минути преди края на първата част, Каранейчев бе повален в полето на Спортист, но реферът Димитър Буров не уважи претенциите на домакините за дузпа.

Второто полувреме започна вихрено за играчите на Николай Нинов, които успяха да открият резултата в 47-ата минута. Бразилецът Мауро Лима изведе Каранейчев очи в очи с Димитров, нападателят преодоля вратаря и прати топката в опразнената врата. Радостта на железничарите обаче трая само две минути, след като Никола Иванов се оказа най-съобразителен при едно разбъркване пред вратата на Линков и от близко разстояние изравни резултата. В 54-ата минута реферът Буров остана безмълвен при падане Боян Гайтанов в наказателното поле на тима от Своге.

Последваха два пропуска на Каранейчев, а в 57-ата минута съдията отсъди 11-метров наказателен удар за гостите, след като Мауро Лима игра с ръка в наказателно поле. Преотстъпеният от Левски Георги Чакъров застана зад топката и хладнокръвно преодоля Линков – 1:2. Играчите на треньора Нинов натиснаха своя противник, а с пропуски се отличиха Гайтанов и Тодоров.

В 77-ата минута Станимир Господинов фаулира Чакъров в наказателното поле и реферът за втори път в мача посочи бялата точка. Никола Иванов реализира отсъдената дузпа и направи резултата 1:3. Само осем минути по-късно Господинов извърши нов груб фаул, този път срещу Чакъров, но арбитърът Буров не посмя да отсъди трета дузпа за Спортист. Две минути преди края на мача Георги Недялков с диагонален удар оформи крайното 1:4.

Междувременно стана ясно, че Локо Мездра ще играе със съименника си Локомотив София в събота от 14:00 часа в Мездра.

Съставите:

Локомотив Мездра: Йордан Линков, Кристиян Кътов, Станимир Господинов (к), Милчо Макенджиев (46’ Цветан Зарев), Вилян Борисов (78’ Петър Петков), Владислав Узунов (66’ Атанас Трендафилов), Мауро Лима, Любомир Тодоров, Цветомир Матев (54’ Иван Минчев), Георги Каранейчев, Боян Гайтанов

Спортист Своге: Владимир Димитров, Деян Борисов, Петър Василев (к), Кристиян Стоянов, Мартин Александров, Гроздан Грозданов, Владислав Коев, Чакъров, Никола Иванов, Георги Недялков, Ивайло Димитров (Лъчезар Гълъбов, Кирил Георгиев, Николай Гаджалов, Борислав Георгиев)