Спортист Своге не успя да победи във втората си контрола втородивизония Ком-Миньор Берковица, като двубоят завърши при резултат 1:1

Мачът се игра в столичния квартал Красна поляна, на изкуствения терен на спортното училище на Септември. Заради замръзналите терени на базата в Своге, футболистите на Стойо Стоев се подготвят от началото на седмицата на базата на 57-о училище.

За първото полувреме старши треньорът на Спортист заложи на следната единайсеторка Кючуков, Бачков, Илиев, Морена, Дениран, Димов, Пиетробон, Стойчо Младенов, Николай Цветков, Лъчезар Младенов и Крумов

През първото полувреме отборът на Спортист бе далеч по-активният, но стигна само до едно попадение дело на Николай Цветков-Демона. Цветков се възползва от хубаво подаване на Херман Пиетробон в наказателното поле и от близко откри резултата.

Две минути по- късно Лъчезар Младенов уцели гредата след силен изстрел. В 30-ата минута отборът на Ком-Миньор стигна до изравнителен гол, дело на Диан Колев. Младежкият национал стреля от около 25 метра и хвана неподготвен вратаря на шоколадите Тодор Кючуков.

През второто полувреме се появиха и останалите футболисти с които Стоев разполага до този момент.Сред тях личаха имената на каращите пробен период парагвайски футболисти.

Съставът на Спортист: Кючуков, Бачков, Илиев, Морена, Дениран, Димов, Пиетробон, Стойчо Младенов, Николай Цветков, Лъчезар Младенов и Крумов (Стоянов, Д.Борисов, Гонзалес, Мартинес, Касарес, Димитров, К. Стоянов, К.Георгиев, Ив.Димитров, Василев, Коруджиев,Тодоров и Георги Бижев)

Следващата контрола на тима от Своге е в петък срещу Локомотив Мездра в Мездра от 13:30 часа.