Отборът на Лудогорец постигна пълен обрат при гостуването си на Пирин от 24-я кръг на А група. Разградчани се наложиха с 3:1, а точни за успеха бяха Джонатана Кафу, който вкара на два пъти, и Клаудио Кешеру. За благоевградчани попадението бе дело на Козмин Моци, който си отбеляза автогол.

Двубоят бе интригуващ, а някои реферски отсъждания на Станислав Тодоров породиха коментари. Домакините претендираха за дузпа, както и за червен картон на Венцислав Керчев, а в самия край на мача съдията изгони футболист на Пирин за груб фаул.

Срещата започна по мечтан от домакините начин. Пирин поведе с 1:0 още в 3-ата минута. Даниел Младенов напредна от дясно, центрира остро към Тони Тасев, а в опита си да изчисти, Козмин Моци си отбеляза автогол.

В 9-ата минута се разигра една от спорните ситуации в двубоя. Янко Сандански стреля, получи се разбъркване в наказателното поле на гостите, а от щаба на „орлетата“ имаха претенции за игра с ръка първо на Светослав Дяков, а след това Джоди Лукоки, както и за дузпа. Главният рефер Станислав Тодоров обаче даде знак играта да продължи.

Малко след този епизод, отново имаше коментари за едно отсъждане на Станислав Тодоров. Венцислав Керчев спъна откъсващия се срещу Владислав Стоянов Даниел Генов пред наказателното поле. Главният рефер вдигна жълт картон на бранителя на шампионите. Отсъждането на съдията породи коментари, тъй като Тони Тасев бе в наказателното поле, а играч на гостите бе в периферията. На практика двама футболисти на благоевградчани можеше да изскочат срещу Стоянов.

В 25-ата минута Марселиньо опита да изненада Красимир Костов, но стражът отрази. Две минути след това при фаул за Пирин отляво, Тони Тасев изпълни, Янко Сандаснки игра с топката, стреля мощно, но над напречната греда.

В 39-ата минута момчетата на Наджи Шенсой изпълниха корнер отляво, Александър Дюлегров пропусна, топката стигна до Даниел Генов, който продължи към Янко Сандански. Последният стреля, но над напречната греда.

Лудогорец изравни в продължението на първата част. Янко Сандански допусна грешка отляво пред наказателното си поле. Лукас Саша се възползва, пое топката, пусна към Кафу, който направи 1:1.

През вторите 45 минути разградчани започнаха силно, а в 62-ата минута възпитаниците на Георги Дерменджиев направиха пълен обрат. Джоди Лукоки проби отляво, подаде към намиращия се в пеналта Марселиньо, той върна към точката за дузпата, където бе Кешеру. Нападателят се разписа за 2:1. Само 7 минути по-късно „орлите“ нанесоха и трети удар по съперника си. След дълъг диагонален пас към Кишада, той върна назад към Кафу, който преодоля няколко бранители и отбеляза за крайното 3:1.

В 86-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Румен Сандев влезе грубо в краката на Кишада и получи директен червен картон.

По този начин Лудогорец направи първия за сезона обрат в А група, а със спечелените три точки тимът от Разград е лидер с 48. Пирин е 8-и с 16.