Спартак Вн, в чийто състав преобладаваха юноши претърпя първа загуба в седмата си контрола от началото на годината. Възпитаниците на Атанас Атанасов-Орела отстъпиха срещу Дунарея Рум с 1:2. Тимът от Галац е на 14-то място във втора румънска дивизия. Въпреки загубата, младите футболисти на Спартак оставиха добри впечатления с изявите си в срещата, като дори в заключителните минути можеха да стигнат и до равенство в срещата.

Гостите откриха чрез Мажер в 18-та минута. Последва втори гол във вратата на варненци дело на Прибак в 33-та минута. Единственото попадение за Спартак бе дело на Иво Михайлов в 35-та минута. Преотстъпеният от Левски футболист намали с удар с левия крак от 25 метра. Наставникът на Спартак Атанас Атанасов заяви след контролата, че в в мъжкия тим ще бъдат привлечени Орлин Обрешков и Михаил Михалев.

Съставът на Спартак:

Станев, Дженков, Маринов, Вилар, Боев,Пенев, Калоянов, Обрешков, Михайлов, Войчев, Христов (Цанков, Костов, Михалев, Тафет)

Утре Спартак Вн играе нова контрола отново в КК Албена в 14 ч. Съперник е тимът на Калиакра Каварна.