Спартак Варна победи с 4:0 Калиакра Каварна в контролна среща играна в Албена. Соколите доминираха през цялото време на двубоя, а наставникът на тима смени почти целия отбор през второто полувреме.

Първото попадение падна още във втората минута, Иван Найденов откри резултата след удар по диагонала от наказателното поле.

Спартак имаше възможност да увеличи преднината си на няколко пъти до почивката, но вторият гол падна в 28-та минута след прецизно изпълнен пряк свободен удар от Младен Стоев.

През второто полувреме варненци продължиха да диктуват темпото на срещата. Така се стигна до 63-та минута когато Велимир Иванович изведе сам по диагонала Младен Стоев, като последният бе фаулиран в наказателното поле от Славов. Съдията Радо Станев отсъди дузпа, която Боян Илиев реализира за класическото 3:0

В култовата 69 минута реферът извади директен червен картон на острието на Калиакра Каварна Иван Караджов. Той бе изгонен заради нецензурен израз по адрес на арбитъра.

Последното попадение бе дело на Калоян Цветков. След удар на Иван Петков вратарят Григоров изби топката, тя попадна в краката на юношата на соколите, който от непосредствена близост реализира за крайното 4:0