Локомотив Пд си осигури място на финала на турнира „Калиакра Каварна Албена Къп”, където ще срещне тима на Спартак Вн.

В своята група А пловдивчани взеха много ценна победа с 1:0 над Шумен, с която излязоха начело в класирането. Единственото попадение в мача реализира Йордан Милиев в 34-ата минута, от добавка след избита от вратаря Артакиев топка от пряк свободен удар.

С пропуски за Локомотив се отличиха Балдовалиев, Халими и Златинов. Последният нацели и гредата в 80-ата минута на мача.

Шумен също имаше две много чисти положения за изравняване на резултата, но те бяха пропилени.

Финалът Спартак Вн - Локомотив Пд се играе утре от 15 часа.