Спартак Варна и Ботев не успяха да излъчат победител в срещата между двата отбора в първия кръг от А група.

Двубоят завърши при резултат 2:2,след като гостите от Пловдив поведоха с 2:0.

Още в 6-та минута Красимир Кръстев бе намерен много добре на левия фланг и с удар извън наказателното поле откри резултата. След почивката, след неразбирателство в защитата на домакините отново Кръстев вкара за Ботев.

След двата гола домакините успяха да се мобилизират и да стигнат до равенството след два гола в 76-та и 88-та минути.

Първо, Илиев стреля с глава след меле в наказателното поле на гостите, Арсов изби, но топката рикошира в десния стълб, попадна в краката на Иван Найденов, който намали резултата на 1:2. Две минути преди края на двубоя, след грешка на Лилчо Арсов, който не успя да отиграе една висока топка, Мирчев довкара кълбото в мрежата за 2:2.

Така двата отбора взеха по една точка от първия кръг на новото първенство.