Спартак Варна победи домакините от Пирин с 2:1 в мач от 9-я кръг във футболната А група.

Пред около 2000 зрители първо Иван Иванов в 43-та минута и в 61-та Ахмед Хикмет донесоха трите точки за варненци.

Две минути преди края на редовното време на първата част Иванов направи хубав самостоятелен пробив отляво по атаката на гостите и с прекрасен изстрел в горния десен ъгъл на вратата пазена от Чавдаров даде преднината за своя отбор.

Резултатът в полза на Спартак удвои Хикмет в 61-та минута, след като препарира стража на домакините със страхотен фронтален удар. Опитите на домакините да обърнат мача не се оказаха успешни.

В 77-та минута Херман Пиетробон пропусна да намали и едва в петата минута от допълнителното време след редовните 90 той все пак успя да се разпише и направи загубата на Пирин по-почетна - 1:2.

Въпреки поражението благоевградчани заемат 4-то място в класирането с актив от 16 точки, а момчетата на Атанас Атанасов са на 10-то с 9 точки.