В дербито при аутсайдерите от 21-я кръг на А група Спартак Варна победи с минимално 1:0 като домакин Беласица.

По този начин „соколите” взеха преднина от три точки пред петричани, а също така се доближиха до спасителната зона, като отборът на Спартак е само на две точки от Марек.

През първото полувреме двата отбора се представиха доста слабо и не създадоха опасни положения пред двамата вратари.

Единственото запомнящо се положение бе създадено в 17-та минута, когато Илиев от домакините стреля от границата на наказателното поле на Беласица, но топката излезе в аут.

Второто полувреме определено бе по-запомнящо се, като в 63-та минута Илиев стреля от пряк свободен удар, но Бахтерлиев успя да улови топката.

Минута по-късно Бето стреля опасно, но топката мина много близо до дясната греда на Станев и излезе в аут.

В 65-та минута Найденов нахлу в наказателното поле на Беласица, след което се опита да подаде на свой съотборник, но Лима игра с ръка и съдията Ангел Ангелов даде дузпа за домакините. Бето оспорва съдийското решение и получи жълт картон.

В 66-та минута Иван Найденов застана зад бялата точка и отбеляза победното попадение за Спартак Варна.