Спартак Варна се наложи с 1:0 над Берое, като така постигна първа домакинска победа от началото на новия сезон в А Група.

Единственото попадение на стадион „Спартак” бе дело на Стоян Георгиев в 77-та минута.

Първото полувреме на срещата ще бъде запомнено главно с отличните изяви на стража на гостите Беконо, който се превърна в герой за своя тим в този мач.

Все пак вратата на Берое бе разпечатана в средата на втората част след грешка именно на стража на старозагорци. В 77-та минута Младен Стоев стреля от пряк свободен удар, Беконо хвана топката, но я изпусна, Георгиев шутира и откри резултата.

Това бе достатъчно за черноморци, за да вземат първите си три точки като домакин отначалото на новата кампания.

След този успех в 12-я кръг, тима на Атанас Атанасов заема 11-то място с актив от 12 точки. Берое е на 9-то със същия актив, но с по-добра голова разлика.