Спартак (Варна) победи с 1:0 пловдивския Ботев в мач от 21-вия кръг на А група и изплува от дъното на временното класиране. Победният гол за „соколите” отбеляза Младен Стоев в 35-та минута.

Първото полувреме двата отбора играха равностойно и положенията пред двамата вратари липсваха. Все пак домакините стигнаха до попадение в една от редките им опасни атаки. В 35- та минута Велимир Иванович се възползва от грешка на защитниците на „канарчетата” и отне топката, след това намери Ортега, който центрира и Младен Стоев с глава се разписа във вратата на Лилчо Арсов.

Второто полувреме Спартак имаше предимство, но не успя да стигне до второ попадение, а в редките контраатаки Ботев се опита да изравни, но неуспешно.

Така Спартак (Варна) се изкачи на 11-то място във временното класиране на А група, а Ботев остава на 8-о.