Спартак (Варна) измъкна много важна, но трудна победа с 1:0 над вече изпадналия Родопа в мач от 27-мия кръг на А група. По този начин „соколите” излязоха от зоната на изпадащите.

През първото полувреме двата отбора играха много слабо и не създадоха нищо опасно пред една от двете врати. В 28-та минута Иван Тодоров получи жълт картон за нарушение срещу Младен Стоев. Първият сериозен удар отправи Джукич в 45-та минута, но той излезе в аут.

През втората част домакините вдигнаха темпото на игра, а в 48-та минута Иван Тодоров бе изгонен за втори жълт картон, след като фаулира грубо Велимир Иванович, който напредваше опасно в половината на гостите. След изпълнението на прекия свободен удар се получи разбъркване в наказателното поле на гостите, но играчите на Спартак не се възползваха от ситуацията.

В 80-та минута влезлите като резерви Венци Маринов от Спартак и Милен Игнатов от Родопа се спречкаха и съдията Ангел Бекяров им показа директни червени картони.

В 84-та минута Младен Стоев изпълни по перфектен начин пряк свободен удар и донесе важната победа за домакините.