Берое демонстрира изключителна слаба игра и логично загуби с 0:1 от Нефтохимик в контролна среща, която се игра на стадион „Загорец” в Нова Загора. Това бе най-слабото представяне на Берое в предсезонните проверки на отбора до този момент.

Иван Караджов дебютира за Берое, след като се появи в игра в началото на второто полувреме.

Първата опасност в срещата бе пред вратата на Нефтохимик във 2-та минута, когато каращият проби в Берое Джереми надбяга Георги Хашев, но стреля в страни от десния стълб на Цветомир Цанков.

Нефтохимик отговори с опасна атака в 3-та минута, когато Христо Лемперов излъга Георги Динков и влезе в наказателното поле на Берое, след което стреля, но слабо и покрай левия стълб на вратата на Кирил Акалски в аут.

Любомир Божинов стреля от фаул в 37-та минута, но топката премина в страни от левия стълб на вратата на Берое. Четири минути по-късно Васил Калоянов стреля с глава, но неточно в аут.

В 43-та минута Симеон Мечев центрира от фаул в наказателното поле на Нефтохимик, а след това Христо Лемперов с глава за малко не си вкара автогол.

През второто полувреме старши треньорът на Берое Петър Хубчев направи девет смени и това определено се отрази положително върху играта на старозагорци.

Нефтохимик можеше да поведе в 52-та минута, когато Любомир Божинов стреля опасно от 20 метра, но прати топката над напречната греда в аут.

Джереми бе изведен на добра позиция в 55-та минута, но от малък ъгъл стреля в аут.

Единственият гол в срещата падна в 63-та минута, когато с удар от около 25 метра Янаки Смирнов прати топката в горния ляв ъгъл на Иван Караджов, който не се намеси по най-добрия начин.

СНИМКИ: Слаб Берое загуби от Нефтохимик

източник: beroe1916.com

Давид Каядо, който се появи в игра в 61-та минута бе изритан грубо от Янаки Смирнов. Португалецът от няколко дни се възстановява от контузия в глезена и остра болка го принуди да напусне терена и в игра се завърна Иван Горанов.

Георги Андонов стреля опасно от фаул в 73-та минута, но Иван Караманов плонжира и изби топката в корнер.

До края на мача футболистите на Берое имаха надмощие, но така и не успяха да вкарат изравнителен гол.

По този начин Берое записа първа загуба в контролите от началото на предсезонната подготовка на отбора. Следващата проверка на старозагорци е срещу Локомотив Пловдив в събота (16-и февруари) от 14.30 часа на стадион „Пловдив”.

Берое:12. Кирил Акалски (46’ – 1. Иван Караджов) 2. Здравко Илиев, 6. Иво Иванов, 3. Владимир Зафиров (61’ – 5. Борислав Стойчев), 15. Георги Динков (61’ – 28. Веселин Пенев) - 23. Пауло Жорже (61’ – 8. Алберто Лоузейро), 30. Атанас Зехиров (61’ – 21. Елиаш Алвеш да Силва) - 13. Джереми (61’ – 32. Пламен Крумов), 31. Симеон Мечев (61’ – 7. Георги Андонов), 9. Иван Горанов (61’ – 88. Давид Каядо) - 19. Мартин Райнов (61’ – 20. Венцислав Христов).

Нефтохимик започна със следния стартов състав: 1. Цветомир Цанков, 20. Юри Иванов, 23. Диян Молдованов, 69. Георги Хашев, 22. Иван Иванов, 10. Станимир Митев, 44. Галин Димов, 76. Христо Лемперов, 77. Емануил Манев, 32. Любомир Божинов, 9. Васил Калоянов. През второто полувреме в игра се появиха: 12. Евгени Караманов, 17. Янаки Смирнов, 27. Милен Гамаков, 7. Хюсеин Филипов, 11. Живко Петков, 14. Момчил Желев и 26. Борис Ачам.