От няколко часа Левски е в Лил, където в четвъртък от 22.05 часа българско време играе третия си мач от група „С” на Лига Европа.
На пръв поглед още на летището в София направи впечатление коренната разлика от пътуването до Лисабон. Футболистите и треньорите пристигнаха с клубния автобус. Само старши треньорът Ясен Петров говори пред медиите. По-късно и водачът на групата изпълнителния директор Константин Баждеков отдели време за журналистите.
Феновете придружаващи отбора бяха малко и по-тихи. Липсваха и приятелките и съпругите на футболистите, които бяха в Лисабон. За сметка на тях на летището левсакрите се засякоха с морски пехотинци от САЩ, които бяха приети като добра поличба за битка в четвъртък на стадион „Метропол” в Лил.

Самият полет с правителствения самолет премина безпроблемно и в ред и дисциплина, както е било винаги, когато групата, придружаваща отбора е по-малка. На една седалка седяха Гара Дембеле и Божидар Митрев, към които очакванията за мача са най-големи. Двамата опитаха да демонстрират спокойствие и дори подремнаха, което показва, че са спокойни преди двубоя.

В Лил българската група бе посрещната от мразовитите 6 градуса, силен студен вятър и променливо, ту дъждовно, ту слънчево време.
За случката с Гара Дембеле разказваме в отделен материал, а за първите впечатления от летището и града показваме в снимковия материал.

На Левски предстои да проведе от 20 часа българско време да проведе тренировка на стадион „Метропол”, като половин час преди това старши треньорът Ясен Петров ще даде пресконференция.



Коментирай