Локомотив Пловдив и воденият от Драгомир Окука Жиангсу завършиха 2:2 в контролата между двата тима, играна в Белек, Турция. Китайците, водени от бившия старши треньор на Локо Сф, поведоха в резултата, а в крайна сметка селекцията на Емил Велев стигна до равенството с две дузпи.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ – ТУК!

Точни за „смърфовете“ от бялата точка бяха Христо Златински (66') и Любомир Витанов (88').

СНИМКИ: С две дузпи Локо Пд не падна от китайците на Окука

източник: снимки: Валентин Грънчаров

Локо Пд започна срещата в състав Андрей Павлов – Джереми Родригес, Юнес Бенжелюн, Танко Дяков, Ангел Йошев – Христо Златински, Дани Георгиев, Даксон Да Силва – Сирил Шапюи, Здравко Лазаров и Сержиньо.

Шапюи, който е на проби при „черно-белите“ бе заменен на почивката, а през втората част Велев постепенно подмени целия си състав.

Двубоят започна с два бързи гола на китайците. В 8-та минута след центриране от фаул отдясно по атаката бразилецът Мола надскочи Дяков и Бенжелюн и вкара с глава за 1:0 в полза на китайците.

В 12-та минута Кристиано получи топката пред наказателното поле, навлезе вътре и с удар по тревата вкара втория гол за 2:0 за китайците.

Към края на първото полувреме пловдивчани направиха две добри атаки, но стражът Гуан изби удари на Даксон и Златински.

Втората част не започна по най-добрия начин за Локо Пд, след като в 51-та минута Юнес Бенжелюн бе изгонен за втори жълт и съответно червен картон. „Смърфовете“ играха две минути с човек по-малко, след което в игра се появи Борис Бисеров.

Първата дузпа за „черно-белите“ дойде в 66-та минута. Валери Георгиев бе свален в наказателното поле и казахстанският рефер Анатолий Вишниченко отсъди 11-метров наказателен удар. Точен от бялата точка бе Златински за 1:2.

В самия край на срещата Локо Пд стигна до равенството. В 87-та минута Драги Коцев бе съборен в наказателното поле и последва нова дузпа за Локо Пд. Този път зад топката застана Витанов, който не сбърка за 2:2.

Това бе и последната контрола на Локо Пд от подготвителния лагер в Турция. Тимът се прибира в България.