Литекс победи втородивизионния Чавдар (Етрополе) с 3:0 в първата си контрола от лятната подготовка.

Двубоят, който се игра в три части от по 30 минути на Градския стадион в Ловеч, беше наблюдаван от трибуните и от собственика на "оранжевите" Гриша Ганчев.

Старши треньорът на домакините Христо Стоичков използва 26 футболисти, от които трима вратари.

СНИМКИ: Пред Гриша Ганчев Литекс наниза три на Чавдар Етрополе в първата проверка

източник: Gong.bg

Головете паднаха в първата половина на срещата. Още в петата минута новото попълнение Герасим Заков откри резултата. След центриране на Момчил Цветанов топката се отби от гредата, а при настъпилото разбъркване Заков беше най-съобразителен и отблизо засече в мрежата.

Пет минути по-късно младата надежда на Литекс Никола Колев удвои аванса на тима си. 17-годишният юношески национал се разписа с удар от почти 30 метра.

В 38-ата минута звездата на ловчалии Георги Миланов със странична ножица засече центриране от корнер и направи победата на отбора класическа.

След това Стоичков пусна в игра всички налични играчи, како доста от тях бяха юноши от школата на клуба, които вече тренират с първия отбор. След спаринга наставникът на "оранжевите" отказа за говори с журналистите.

Следващата контрола на отбора е идната сряда срещу изпадналия от елита Видима-Раковски отново в Ловеч.

Състав на Литекс: Александров, Димчев, Грозев, Бодуров, Божиков, Йеленкович, Колев, Галин Иванов, Георги Миланов, Цветанов, Заков (Пиргов, Десподов, Руменов, Цветков, Илия Миланов, Попов, Ваюши, Смирнов, Борисов, Славчев, Недялков, Костадинов, Атанас Димитров, Здравчев, Конов)