Отборът на Лудогорец направи 0:0 с продължаващия участието си в Лига Европа Днипро. Двата тима си спретнаха здрав мач, изпълнен с много единоборства, и малко повече нарушения.

В по-голямата част от срещата, украинците контролилаха събитията, като Лудогорез трудно намираше, изход от която Днипро приложи.

По-интересни атаки българският шамион сътвори в последния четвърт час да срещата, но липсваше завършващият удар.

Лудогорец

източник: ludogorets.com

Първи минути с екипа на Лудогорец след претърпяна операция изигра Браян Ангуло, който се появи в края на мача.

През първата част принудително бе заменен Върджил Мисиджан, който през седмицата се оплакваше от травма, и явно болката е била по-силна.

Титуляр за Лудогорец бе Йордан Минев, който през последните няколко дни не тренира пълноценно, заради контузия от мача със Спартак Москва.

Лудогорец

Следващата, последна контрола за Лудогорец в Испания, е в събота, с Динамо Киев.

Ето и как протече двубоят минута по минута:

2` Удар на Марселиньо в аут.

4` Удар на Федорчук, от границата на наказателното поле, прелита над напречната греда.

8` Центриране на Мисиджан, след меле Александров стреля от движение вратаря спаси.

10` Центриране от пряк свободен удар, Чворович излезе да боксира, но топката се отклони към Безус, и той с глава прати топката в мрежата. Попадението не бе зачетено заради засада.

19 Шут на Матеус, след фаул, но топката излиза в аут

Мачът е двуостър с много нарушения

25 Шут на Коноплянка, Чворович спаси

26 Смяна в Лудогорец, влиза Вандерсон на мястото на Мисиджан, който е с болки

28 Жълт картон за Федорчук за фаул срещу Марселиньо

33 Добра атака от дясно, Кайсара изведе Мишо Александров, той центрира, но защитник изби в корнер.

35 Центриране от корнера, Марселиньо падна в наказателното поле, след сблъсък с футболист на Днипро, като се наложи лекарска намеса, а междувременно, между двата отбора прехвърчаха искри заради ситуацията. После се видя, че вратарят е ударил с лакът Марселиньо в гърдите.

38 Хубав рейд на Коноплянка, шут близо до вратата, след рикошет, топката е в корнер.

42 Жълт картон за Ротан.

44 Жълт картон на Марселиньо.

КРАЙ НА ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Смените в Лудогорец на почивката - влизат Златински, Витиня, Барт и Безяк. Излизат Анисе, Сашо Александров, Минев и Кишада.

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

48 Хубава атака на Днипро, Чворович спаси удара на Бруно Гама.

50 Шут на Никола Калинич, вратарят спаси

51 Жълт картон за Коноплянка за реплика

55 Бърза контра на Лудогорец, Вандерсон пусна към Марселиньо, но топката бе по-силна и му избяга.

59 Кайсара центрира, но в ръцете на вратаря.

61 Жълт картон за Дяков.

67 Вандерсон стреля в ръцете на вратаря

69 Ернандес на мястото на Марселиньо

71 Медицинска помощ за Мишо Александров след сблъсък със Селезньов.

72 Смяна - Абало на мястото на Мишо Александров

74 Ешпиньо на мястото на Дяков

75 Жълт картон за Кравченко заради фаул срещу Абало

76 Шанс за Лудогорец, Вандерсон от малък ъгъл стреля в аут

79 Лудпгорец направи най-добрата си атака, която завърши с шут на Ернандес в аут