Берое и Лудогорец завършиха наравно 0:0 в последния мач от 17-тия кръг в А група, който се игра пред 7 хиляди зрители. На стадиона в Стара Загора двата отбора изиграха скучен мач, в който почти липсваха голови положения и равенството, като че ли бе най-справедливият възможен изход.

По този начин шампионите пропуснаха отличен шанс да увеличат сериозно аванса си пред Левски, който можеше да стане 4 точки, но вместо това е 2. Берое пък записа ценна точка в борбата за оцеляване.

На стадион „Берое“ двата отбора сякаш си поделиха по едно полувреме – в първото по-активни бяха домакините, а през второто тимът на Лудогорец. Шампионите обаче така и не успяха да намерят своята игра и почти не стигнаха до възможности пред вратата на Иван Караджов. От своя страна беройци показаха голямо желание за игра, но грешни отигравания във важни моменти и пропуски в малкото възможности попречиха на отбора на Петър Хубчев да стигне дори и до победа.

През първото полувреме домакините бяха по-добрият отбор на терена и могат да съжаляват, че през тези 45 минути не стигнаха до гол. Педро Еуженио, Дончо Атанасов и Венци Христов имаха добри възможности, но техните удари бяха отразени от Владо Стоянов.

В 10-та минута Георги Андонов стреля от фаул от около 25 метра, а Владимир Стоянов боксира, след което топката обаче попадна в краката на Педро Еуженио, който отправи плътен удар по земята, но вратарят на Лудогорец успя да реагира в последния момент и спаси.

В 35-та минута Пламен Крумов центрира отдясно в наказателното поле на Лудогорец, където защитата на гостите изпусна Дончо Атанасов, който стреля опасно, но Владимир Стоянов бе безпогрешен, излезе напред и успя да спаси.

В продължението на първата част отново Венцислав Христов стреля от границата на наказателното поле на Лудогорец, но Владислав Стоянов бе на мястото си и спаси.

СНИМКИ: Лудогорец се издъни в скучен нулев хикс в Стара Загора

източник: БГНЕС

Втората част започна с равностойна игра, предимно в центъра на терена, но постепенно шампионите започнаха да упражняват натиск над своя съперник и все по-често да поглеждат към вратата на Иван Караджов. Играчите на Ивайло Петев обаче не успяха да стигнат до нищо повече от безидейни атаки и удари от далечно разстояние, които не затрудниха отбраната на Берое.

Марселиньо стреля с левия крак от дъгата пред наказателното поле на Берое в 73-ата минута, но топката мина встрани от целта.

Девет минути преди края на редовното време топката бе центрирана в наказателното поле на Берое. Мирослав Иванов игра с глава, но прати топката над вратата.

В 83-ата минута Венцислав Христов напредна отдясно и пробва диагонален удар, но Владислав Стоянов бе нащрек и улови.

Във втората минута от добавеното време на срещата Венци Христов получи дълъг извеждащ пас и стреля, но Кайсара блокира удара му.

Така в крайна сметка двата отбора поделиха по една точка, което запази интригата както на върха, така и в зоната на изпадащите. Лудогорец е лидер с 42 точки, на 2 пред Левски. Берое пък се измъкна от зоната на изпадащите и е на 12-а позиция с 16 точки, с една повече от първия в опасната зона Локомотив София.

Берое: 73. Иван Караджов – 17. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 3. Владимир Зафиров, 28. Веселин Пенев – 21. Елиаш Алвеш да Силва (82′ – 27. Игор Джоман), 8. Алберто Лоузейро – 77. Педро Еуженио, 7. Георги Андонов (65′ – 71. Амир Саюд), 11. Дончо Атанасов (76′ – 29. Елио Мартинс) – 10. Венцислав Христов.

Лудогорец: 21. Владимир Стоянов, 80. Жуниор Кайсара, 33. Любомир Гулдан, 27. Козмин Моци, 25. Йордан Минев – 8. Станислав Генчев, 18. Светослав Дяков – 73. Иван Стоянов (63′ – 19. Димо Бакалов), 84. Марселиньо, 22. Мирослав Иванов (86′ – 9. Роман Безяк) – 23. Емил Гъргоров.