Шампионът на България Лудогорец записа престижно равенство срещу румънския гранд Стяуа в контрола. Двубоят, който се игра в Разград приключи при резултат 1:1. Резултатът на „Лудогорец Арена“ бе открит от бразилската звезда на гостите Роча в 60-ата минута, а изравнителният гол за домакините дойде пет минути преди края и бе дело на Кишада.

СНИМКИ: Лудогорец не се даде на Стяуа  1:1

източник: Gong.bg, Радка Минчева

Старши треньорът на шампионите Ивайло Петев заложи на играчи, които по-рядко попадат сред титулярните 11 на разградчани. Въпреки това домакините започнаха добре двубоя и в първите 15 минути владееха инициативата на терена.

Словенецът Роман Безяк имаше добра възможност да открие резултата в 20-ата минута, но ударът му от границата на пеналта не затрудни достатъчно стража на гостите, който спаси. Няколко минути по-късно, след добра атака, Михаил Александров излезе на стрелкова позиция, но ударът му отново бе отразен от Станка.

В заключителните моменти на първото полувреме гостите също показаха зъби. Михай Костеа се справи с бранител на Лудогорец и стреля, но Чворович бе на мястото си и отрази.

В 60-ата минута на срещата, Роча се измъкна от засадата, пое добре топката и с удар отляво по диагонала прати топката във вратата на разградчани. В 85-ата минута, след поредния корнер, Генчев подаде към Кишада, който от близко разстояние успя да преодолее вратаря на гостите, като това се оказа и крайния резултат в срещата.