Шампионът на България – Лудогорец стигна до 2:2 срещу румънския Рапид в контрола, която се игра пред близо 1000 зрители на стадион „Лудогорец Арена“ в Разград. Гостите от Букурещ поведоха в резултата с 2:0, но в крайна сметка възпитаниците на Ивайло Петев стигнаха до равния резултат.

СНИМКИ: Лудогорец не се даде на Рапид в Разград

източник: Gong.bg, Радка Минчева

Тимът на Рапид, който в момента заема шесто място в румънския шампионат, започна силно мача и усоя да поведе още в 13-ата минута чрез нападателя си Александру Йоница. Той получи топката в наказателното поле на домакините и стреля точно в мрежата на Урош Голубович. Преди това отново Йоница имаше шанс да се разпише, но прати топката в аут.

Отговорът на домакините дойде само две минути по-късно, когато пред Безяк се откри добра възможност, но ударът му по-диагонала не намери целта. В 26-ата минута, груба грешка на Мантула позволи на гостите да увеличат преднината си. Халфът загуби притежанието на топката, от което румънските футболисти се възползваха отлично. Македонецът Ильоски получи в наказателното поле, където технично прекара топката между бранител на „орлите“ и стража Голубович.

В заключителните минути на първата част футболистите на Ивайло Петев вдигнаха оборотите, което логично доведе и до попадение във вратата на гостите. В 43-ата минута Кишада имаше отличен шанс да намали, но пропусна. Това все пак се случи в последните секунди на полувремето. Бразилецът навлезе в наказателното поле, елегантно финитра бранител на Рапид и с удар от около 12 метра с левия крак не остави шансове на вратаря.

През втората част тимът на Лудогорец показа далеч по силна игра, докато футболистите на треньора Йон Сабау предимно се защитаваха в собствената си половина. Кишада и появилият се като смяна Франк Гела имаха няколко прекрасни възможности да се разпишат, но в крайна сметка пропуснаха. Удар на Михаил Александров също бе отразен с вещина от румънския страж.

Равенството в срещата все пак бе оформено три минути преди края на редовните 90. Гела получи топката на границата на наказателното поле, пробва да финтира двама бранители на Рапид и стреля мощно в левия ъгъл на вратата за крайното 2:2.

Съставът на Лудогорец: Голубович, Шоко (Кайсара), Моци, Мантула, Витиня, Костадинов, Александров, Бакалов (Миро Иванов), Бургзорг, Безяк (Гела), Кишада (Барт)