Отборът на Лудогорец си осигури място на финала за Купата на България, след като победи с категоричното 4:1 като гост Септември Симитли.

Иван Стоянов вкара два гола и подаде за още един, Кристиан Кабаселе добави едно попадение, но пък асистира за два, а крайния резултат в полза на футболистите на младия треньор Ивайло Петев вкара Михаил Александров.

По-любопитното е, че и петият гол, който бе на сметката на втородивизионния тим бе изцяло заслуга на Лудогорец, тъй като през второто полувреме Мантула си отбеляза автогол, в наглед безобидна ситуация, в която върна топката към вратаря Урош Голубович.

СНИМКИ: Лудогорец е първият финалист за Купата на България

източник: Gong.bg

След успеха, Лудогорец очаква победителя от другия полуфинал в турнира, между съставите на Литекс и Локомотив Пловдив.

Септември Симитли се опита да наложи първоначален натиск, но след около 15 минути игра „орлите“ взеха инициативата. В 26-та минута Марселиньо пропиля първия изключително добър шанс за гол от непосредствена близост, а след това и Димо Бакалов стреля при паднал вратар, но защитник на домакините изчисти от голлинията.

На базата на натиска на Лудогорец, съвсем закономерно дойде и първият гол в мача. В 36-та минута Марселиньо изведе Кабаселе, който стреля, вратарят Веселин Ганев изби, но след това при добавката Иван Стоянов бе точен за 1:0.

Веднага след почивката Лудогорец покачи на 2:0. Иван Стоянов нахлу в наказателното поле, намери Кашчелан, който насочи топката към Кристиан Кабаселе, a той от своя страна вкара за 2:0.

В 59-та минута гостите можеха да решат мача, но Станислав Генчев уцели напречната греда. Малко по-късно обаче Лудогорец си вкара и автогол, леко комичен и много окриляващ за състава на Септември Симитли. Мантула реши да върне топката към Голубович, вратарят се хвърли в последния момент, но само удари топката с корем, а след това видя как влиза в мрежата му за 1:2. Това подейства съживяващо за втородивизионния отбор, който в следващите минути създаде няколко много добри положения, но не успя да се възползва от това. За сметка на това, в 76-та минута Иван Стоянов направи двойно подаване с Кабаселе пред наказателното поле, след това навлезе, изчака най-добрия момент, за да преодолее вратаря на Септември Симитли и да реализира за 3:1.

Две минути по-късно Мишо Александров направи резултата 4:1 след удар с глава отблизо. До края на срещата Лудогорец можеше да покачи, но резултатът остана непроменен. По този начин Септември Симитли, който отстрани по пътя си в турнира ЦСКА, отпадна от състава на Ивайло Петев.