Отборът Локомотив София загуби първата контрола на турска земя, след като отстъпи чешки Прибрам с 0:2. Двата гола паднаха през второто полувреме, като Роман Беднарж реализира в 48-ата и 55-ата минута /от дузпа/ за Прибрам.

Двубоят тръгна с равностойна игра без положения пред двете врати, като липсваха сериозни опасности. Сред зрителите бяха шефовете на Левски Иво Тонев и Георги Иванов - Гонзо, които върнаха визитата на „червено-черните“ началници, гледали вчерашния мач на „сините“.

В средата на полувремето Прибарам създаде първа по-сериозна опасност, като след хубав далечен изстрел от фаул на Земан, топата мина на сантиметри над вратата на Локомотив София. Минута след това Резничек изскочи сам сещу Галев, но стражът парира удара. При добра солова акция за Локомотив, топката попада в Ливраменто, който от наказателното поле стреля над вратата. В 40-ата минута Камен Хаджиев стреля опасно с глава към вратата на десетия в чешкото първенство, но вратарят Бохач спаси и първото полувреме приключи при резултат 0:0.

Чехите започнаха по-добре през второто полувреме и в 48-ата минута откриха с гол на игралия няколко сезона в Англия Роман Беднарж. При центриране от дясно, топката бе засечена с глава от влезлия през второто полевреме Беднарж, който вкара за 0:1. Само седем минути по-късно, в 55-ата пак Беднарж бе точен за 0:2. Гаджев фаулира Мавеш в наказателното поле. Полският съдия отсъди дузпа, която бе реализирана. Локомотив опита да затрудни тима на Прибрам в края на двубоя като в 80-ата Ливраменто центрира добре, но защитата на чехите се справи. Пет минути преди края влезлият като резерва Велковски получи контузия и напусна игра, а Локо София доигра двубоя с 10 души. Чехите пък можеха да стигнат до трети гол в 89-ата минута, когато след ъглов удар и последвало разбъркване, топката мина на сантиметри над вратата на българския състав, но резултатът остана 0:2.

Мачът се игра на спортния комплекс „Фанатик“ в Кунду.

Локомотив София - Прибрам 0:2

източник: Gong.bg, Валентин Грънчаров

-----------------------------------------------------------

Развитието на двубоя минута по минута:

Начало на мача.

В първите 12 минути двубоят тръгна с равностойна игра и без положения пред двете врати. Чехите изпълниха един ъглов удар, но не създадоха опасност.

22 мин. - Хубав далечен изстрел от фаул на Земан, като топата мина на сантиметри над вратата на Локомотив София.

23 мин. - Резничек изскочи сам срещу Галев, но вратарят на Локо София парира удара.

24 мин. - Земан пробива по лявото крило и центрира, Пилик засича топката, но Галев изби удара му в корнер. След ъгловия удар последва нов такъв без успех за чехите. След това те изпълниха и пряк свободен удар, но отново защитата на Локо София се справи.

33 мин. - Първи жълт картон в мача за Иво Иванов, който задържа съперник в центъра на терена.

36 мин. - Първа добра солова възможност за Локо София. Центрираната топка попада в Ливраменто, който от наказателното поле стреля над вратата.

40 мин. - Жълт картон за Пилик и от последвалия пряк свободен удар Камен Хаджиев стреля опасно с глава, но вратарят Бохач спаси.

Край на първото полувреме.

Начало на второто полувреме.

48 мин. - ГОЛ! Прибрам открива резултата! При центриране от дясно, топката бе засечена с глава от влезлия през второто полувреме Беднарж, който вкара за 0:1.

51 мин. - Смяна в състава на Локомотив София. Иво Иванов напуска игра, а на негово място влиза Гаджев.

55 мин. - ГОЛ! Отборът на Прибрам бележи втори гол! Гаджев фаулира Мавеш в наказателното поле. Полският съдия отсъди дузпа, която бе реализирана от Беднарж за 0:2.

57 мин. - Втора смяна в състава на Локо София. Том е заменен от Велковски.

66 мин. - Трета смяна за Локомотив. Манолов излиза, а на негово място влиза Ангел Ризов.

72 мин. - Жълт картон за Финделарж от Прибрам.

80 мин. - Груб фаул на чешки футболист срещу Гаджев, след което последва жълт картон. Гаджев пък получи медицинска помощ от д-р Филипов. Последва центриране на Ливраменто, но защитата на Прибрам изчисти.

85 мин. - Велковски получи контузия и Локомтив София доиграва двубоя с 10 човека.

89 мин. - Корнер за Прибрам. Последва разбъркване и след рикошет топката мина на сантиметри над вратата.