В много здрав мач, пълен с единоборства Локомотив София направи равен 0:0 с новака в руската Висша лига Уфа. Мачът се игра на комплекса „Сусеси“ в Белек. В състава на руския тим личаха имената на бившия играч на Арсенал Фримпонг и екс-футболиста на ЦСКА Марсиньо. Локомотив направи добър мач, като показа прогрес в представянето си в сравнение с първата контрола с Прибрам, а двама играчи от Уфа бяха изгонени за втори жълт и съответно червен картон, но с право за смяна.

Двубоят тръгна с бърза контра на българския състав, която приключи с центриране на Романов, но топката бе избита в корнер. Футболистите на Уфа можеха да открият в 17-ата минута, когато Локо София бе останал с девет човека, заради оказване на медицинска помощ. При опасно центриране от фаул обаче Гаджев изчисти пред голлинията. В 21-ата минута при бърза контра на Локомотив, Том избърза с удара и пропусна не лош шанс за попадение.

Марсиньо от Уфа застраши вратата на Локо София с опасно центриране, но Галев отново се намеси добре. В 41-ата минута Димитър Васев смени Шехуди, недоволен от изявите му на терена, а след смята Шехуди ритна една бутилка край игрището.

Локомотив София срещу Уфа

източник: Gong.bg, Светльо Табаков

Грубата игра на руснаците доведе до втори жълт и червен картон за един и същи играч на Уфа, който бе изгонен, но с правото на смяна в 44-ата минута, а този момент се повтори в 54-ата минута. Две по-късно Дани Васев изпрати топката в ръцете на вратаря на Уфа. Веднага след това Йорданов получи жълт картон, защото попречи на вратаря да изнесе топката.

Опасностите пред двете врати през второто полувреме бяха малко, като в 76-ата минута Том отправи удар с глава, а с върха на пръстите си вратарят на Уфа Юрченко изби в корнер. Пет минути преди края пак вратарят Галев предотврати с чудесен плонж попадение при фаул за Уфа отстрани на пеналта.

В следващия момент след страхотно меле Валентин Галев спаси на два пъти вратата си и топката бе избита в корнер. Руснаците опитаха да притиснат Локомотив в края, но не успяха да отбележат и двубоят завърши при резултат 0:0.

Мачът бе наблюдават и от няколко фена на Локомотив София. В началото пък имаше куриозен момент, тъй като пръскачите на терена се включиха изневиделица и окъпаха целия отбор на Уфа. Съдийската бригада на двубоя бе от Грузия.

ЛОКОМОТИВ София: 84 Галев, 77 Й. Тодоров, 15 Траянов, 16 Хаджиев, 8 Трифонов /64- Бранеков/, 21 Гаджев, 26 Иванов, 23 Манолов /53- Велковски/, 18 Ливраменто /55- Васев/, 11 Романов /85- Ризов/, 29 Шехуди /41- Йорданов/, /13 Кацарев, 6 Бранеков, 20 Том, 19 Велковски, 14 Васев, 88 Ризов, 9 Йорданов/ Старши треньор - Димитър Васев.

УФА: Юрченко, Стоцки, Томасян, Алейкин, Сухов, Семакин, Засиев, Фримпонг, Шевченко, Марсиньо, Ханджич /Тишкин, Софрониди, Верховцев, Степанец,, Поуревич, Ака, Василиев, Безлихотнов, Диего, Тилин, Голубов/Старши треньор - Игор Коливанов.

------------

РАЗВИТИЕТО НА ДВУБОЯ МИНУТА ПО МИНУТА

НАЧАЛО НА МАЧА

3 мин. - Бърза контра на Локо София, Романов центрира, но топката е избита в корнер.

7 мин. - Първи жълт картон в мача - за играч на Уфа, направил груб фаул.

10 мин. - Фаул за Уфа, Марсиньо центрира, но право в ръцете на Галев.

16. мин. - Локо Сф е временно с 10 души, тъй като Романов получава медицинска помощ.

17 мин. - Опасно центриране от фаул пред вратата на Локо София в момент, когато железничарите са с 9 души, защото и Гаджев е извън игра. Играч на Локото изчисти пред голлинията.

19 мин. - Принудителна смяна в състава на Локомотив. Том сменя контузения Гаджев, Романов се връща в игра.4

21 мин. - Бърза контра на Локо Сф, но Том избързва с удара и пропуска възможността.

22 мин. - В този момент на трибуната се появяват 12 фена на Локо София.

Фенове на Локо София - Уфа

28 мин. - Играч на Уфа е в еднометрова засада, но страничният съдия, не я маркира, вратарят Галев парира удара му отблизо.

34 мин. - Галев избива с две ръце опасно центриране на Марсиньо от фаул.

41 мин. - Смяна в състава на Локо Сф, Йорданов сменя Шехуди. Шехуди изрита недоволен от смяната една бутилка. Смяната му бе продиктувана от факта,че Димитър Васев не бе доволен от изявите на Шехуди на терена.

43 мин. - Остър игрови сблъсък между Фримпонг и Трифонов, играчът на Локо Сф остава да лежи на тревата. След това се връща в игра.

44 мин. - Втори жълт и червен картон за един и същи играч на Уфа. Той е изгонен, но с правото на смяна.

45 мин. - Опасен удар с глава на Ханджич, топката излиза в аут.

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

В състава на Локо Сф няма нови смени.

49 мин. - Жълт картон за Иво Иванов и опасен фаул на 23 метра от вратата на Локо София. Голубов стрпеля в стената.

53 мин. - Поредица от удари към вратата на Уфа, всичките блокирани.  Следва смяна в състава на Локомотив - излиза Манолов, влиза Велковски.

54 мин. - Втори червен картон за играч на Уфа. Степанец задържа с ръце откъсващия се сам Романов. Отново с право на замяна.

55 мин. - Васев сменя Ливраменто в състава на Локо София.

56 мин. - Ударът на Дани Васев изпраща топката в ръцете на вратаря. Веднага след това Йорданов получава жълт картон, защото пречи на вратаря да изнесе топката.

60 мин. - Преслав Йорданов получава медицинска помощ.

63 мин. - Нов жълт картон за доста твърдо, дори грубо играещите руснаци.

64 мин. - Трифонов излиза, Бранеков влиза на неговото място.

- Мачът е много здрав, като въпреки балтиите на руснаците, локомотивци не отстъпват в единоборствата. Почти няма опасности пред двете врати след почивката.

76 мин. - Опасен удар с глава на Том, с върха на пръстите си вратарят на Уфа Юрченко избива в корнер.

85 мин. - Ризов сменя рожденика днес Романов. Опасен фаул пред вратата на Локо Сф, отстрани на пеналта. Галев спасява с чудесен плонж удара.

86 мин. - Страхотно меле пред вратата на Локо София, Галев спасява на два пъти вратата си и топката е избита в корнер.

88 мин. - Нов фаул отстрани на вратата на българския тим, неточен изстрел след това.

90 мин. - Два поредни корнера пред вратата на Локомотив. Удар с глава, но над вратата на българите.

91 мин. - Нов жълт картон за груб фаул на руснак.