Отборът на Локомотив София победи с 2:0 Черно море в приятелска среща. Контролният мач се проведе в комплекс „Пири“ в Разлог и бе част от подготовката на двата състава за новия сезон. Попаденията за столичните железничари реализираха Маркиньос през първото полувреме и Илиян Гаров в края на двубоя.

Емил Велев заложи на следния стартов състав: Галев, Родригес, Ранджелович, Бранеков, Трифонов, Том, Махамад, Маркиньос, Колев, Бибишков и Христов. На почивката наставникът пусна в игра Дюлгеров, Костадинов и Гаджев.

Старши треньорът на Черно море Георги Иванов – Гонзо заложи на следния състав: Китанов, Емилов, Александров, Колев, Матютю, Бергонси, Паланков, Илиев, Коконов, Божилов и Райков. За началото на втората част наставникът на моряците смени изцяло защитата на отбора.

СНИМКИ: Локо Сф преодоля Черно море в контролна среща

източник: Gong.bg, Валентин Грънчаров

Тимът от Черно море започна малко по-добре срещата. Още в началото Георги Божилов шутира от границата на наказателното поле, но вратарят на Локо Сф Валентин Галев изби топката в ъглов удар. В 7-та минута Георги Илиев отново застраши вратата на съперника, но стражът се намеси добре.

В 32-та минута падна първото попадение за столичани. Маркиньос завърши атака, започната от Том, пусна към Крум Бибишков, а той от своя страна продължи към Маркиньос. Бразилецът, леко вляво в наказателното поле, с диагонален шут, вкара в левия горен ъгъл на вратата, пазена от Георги Китанов.

Малко след това голмайсторът за Локомотив София Маркиньос напусна терена заради контузия. Вместо него в игра се появи Искрен Писаров.

В 57-та минута последва тежък удар на капитана на Черно море Георги Илиев, малко пред наказателното поле, но вратарят Галев отново успя да улови.

Заради направените смени, които двата тима направиха, играта и на двата тима се разпокъса, затова и головите положения липсваха след почивката. Едва в края на второто полувреме падна и вторият гол за Локомотив София. В 86-та минута след хубав пробив, Румен Трифонов успя да върне топката на линията на вратарското поле и Илиян Гаров я засече във вратата на Черно море за крайното 2:0.