Локомотив Пловдив и Цървена звезда направиха равенство 2:2 на Лаута в приятелската среща по повод 85-годишния юбилей на черно-белите.

В този двубой Локомотив игра с необичайните фланелки в небесносиньо, което е цветът на Пловдив и бели гащета, докато сръбският гранд не с традиционното червено-бяло.

СНИМКИ: Локо Пловдив и Цървена звезда си вкараха 4 за юбилея

източник: снимки: Gong.bg, Валентин Грънчаров

Може би заради студеното и ветровите време Под тепетата, стадионът не се напълни, но за сметка на това агитката на домакините с множество пироефекти се постара атмосферата по трибуните да бъде на добро ниво. Гостите от Белград пък бяха подкрепени от стотина свои фенове, като срещата протече очаквано миролюбиво.

Локо Пд поведе в 21-ата минута с много красив гол на португалеца Сержиньо, който с удар от 24 метра прехвърли вратаря на Звезда Бобан Байкович.

Европейският клубен шампион за 1991 година пък изравни в 39-ата, когато бразилецът Евандро нахлу на скорост в пеналта на смърфовете и с невероятна лекота финтира вратаря Стоян Ставрев преди да прати топката в мрежата за 1:1, какъвто бе резултатът и на почивката.

През втората част черно-белите поведоха отново в 58-ата минута след страхотен пас на Даксон, който изведе Йордан Тодоров сам срещу вратаря и Тодоров разстреля резервния страж Весич с удар от упор.

В 77-ата минута след центриране от пряк свободен удар, топката попадна в Мезенга на точката на дузпата, той шутира, вратарят Ставрев изби, но кълбото попадна в Кошич, който изравни за 2:2.