Локомотив Пловдив загуби с 1:4 от румънския шампион Клуж в контролна среща, играна в австрийското градче Леоганг.

Така допуснатите от смърфовете голове в последните 3 проверки набъбна на притеснителните 11 след пораженията от Стяуа Букурещ с 0:4 и Зестафони с 2:3 в предишните два мача.

Първият половин час на двубоя бе сравнително равностоен, а ЧФР Клуж поведе в 27-ата минута, когато гръцкият нападател Пантелис Капитанос прекара топката през краката на сънародника си Саламастракис и вкара покрай плонжа на Йордан Господинов.

Капитаните - вкаралият хеттрик за Клуж Пантелис Капетанос и Здравко Лазаров

източник: снимки: Gong.bg, Валентин Грънчаров, Австрия

В 38-ата минута Клуж получи право да изпълни дузпа за нарушение срещу Капитанос след изпълнение на ъглов удар, като потърпевшият бе точен от бялата точка и удвои.

Пантелис Капитанос оформи хеттрика си малко преди края на първото полувреме. Николай Христозов сгреши, като се опита да върне топката към вратарят Йордан Господинов, но не видя намиращия се наблизо Капитанос, който отне топката и вкара за 0:3 в 41-ата минута.

За щастие на черно-белите бранители гръцкият таран бе заменен на почивката, когато бившият треньор на ЦСКА Йоан Андоне, който сега води Клуж, пусна изцяло нова 11-орка.

Преди началото на втората част в игра за Локо Пд влязоха намиращите се на проби французи – вратарят Байха и централният защитник Борис Дьогуе, които обаче по-скоро разочароваха с изявите си.

И след почивката Клуж показа по-добра игра и поведе с 4:0 в 71-ата минута, когато Бастос центрира от пряк свободен удар, в наказателното поле Василе Мафтей се извиси над пловдивската отбрана и с глава вкара за 4:0.

В последния четвърт час Локомотив заигра по-силно и успя да върне едно попадение в 80-ата минута, когато Тодор Тимонов изпълни остро пряк свободен удар встрани от наказателното поле, след което топката се удари в страничната греда и стигна до Христо Спасов я довкара за 1:4 срещу готвещия се за участието си в Шампионската лига Клуж.

Съставите:

Локомотив Пловдив: Господинов; Родригес, Саламастракис, Христозов, Венков; В. Георгиев, Д. Георгиев, Стефанов, Тодоров; Тасио, Лазаров (Байха, Маламов, Спасов, Тимонов, Дьогуе, Йорданов, Ели Маркес).

ЧФР Клуж: Фелгейраш; Лион, Нуно Диого, Пиколо, Шепши; Хора, Годмеш, Руи Педро, Едимар, Никоара; Капитанос (Минка, Пинко, Мафтей, Рада, Камора, Деяк, Мурешан, Бастос, Валенте, Рони, Сугу).