Локомотив Пловдив постигна рутинна победа с 2:0 при домакинството на Калиакра Каварна от 4-я кръг на А група. Мачът се игра на стадион „Берое” в Стара Загора, тъй като „смърфовете” изтърпяват наказание от лишаване от домакинство.

Първите минути на срещата бяха равностойни, като положенията пред двете двамата вратари липсваха.

Локомотив натисна в 26-та минута, когато Здравко Лазаров стреля и насочи топката в горния ляв ъгъл, но Цветан Димитров майсторски изби в ъглов удар. Шест минути по-късно Базил де Карвальо подаде към Лукич, който стреля опасно, но Цветан Димитров спаси.

СНИМКИ: Локо Пд с лекота взе трите точки срещу Калиакра

източник: снимки: Gong.bg, Валентин Грънчаров

Все пак Локомотив Пловдив поведе в резултата в 35-та минута, когато Здравко Лазаров центрира от фаул в наказателното поле на Калиакра, където защитниците на гостите не успяха да изчистят добре топката и Бенжалюн с глава я прати във вратата на Цветан Димитров.

В 44-та минута Лазаров центрира остро към Карвальо, който спря топката на границата на вратарското поле и шутира, но Цветан Димитров спаси.

Локомотив Пловдив удвои преднината си в 45-та минута, когато Здравко Лазаров центрира отдясно и Карвальо отклони леко топката с глава и вкара за 2:0.

През второто полувреме срещата се доиграваше, като Локомотив пропусна да направи победата си по-убедителна след пропуски на Здравко Лазаров, Даксон и Сержиньо.

С тази победа Локомотив Пловдив вече има 7 точки в актива си и заема 8-о място в класирането, докато Калиакра остава на дъното без спечелена точка от началото на сезона.